Select Page


Rajd Blue Corridor na Światowej Konferencji Gazowej w Paryżu


Blue Corridor 2015_mapa
 

Rajd Blue Corridor: Eiffel Tour 2015, organizowany wspólnie przez Gazprom Export (Rosja) i E.ON Global Commodities (Niemcy) został dzisiaj serdecznie przywitany na 26 Światowej Konferencji Gazowej w Paryżu. Tegoroczna, dziewiąta edycja rajdu zakończyła się we Francji po przejechaniu 3790 km przez drogi Rosji, Białorusi, Polski, Niemiec, Holandii i Belgii.

 

Dzisiejszą uroczystość powitalną Blue Corridor poprowadził Prezes Międzynarodowej Unii Gazowej, Jérôme Ferrier, Vice-Prezes Komitetu Zarządzającego Gazpromu Aleksander Miedwiediew i Prezes E.ON Global Commodities Christopher Delbrück. Pośród uczestników byli obecni także urzędnicy wyższego szczebla z francuskich, europejskich i światowych stowarzyszeń pojazdów napędzanych gazem ziemnym, jak i międzynarodowi eksperci energetyczni, przedstawiciele sektora przemysłowego i dziennikarze.

Prelegenci wypowiedzieli się na temat wykorzystania gazu w transporcie, podkreślając jego rolę w ograniczaniu emisji CO2 oraz przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Aleksander Miedwiediew powiedział, że „istnieje ogromny potencjał rozwoju europejskiego rynku NGV (ang. natural gas vehicles – pojazdy napędzane gazem ziemnym). Rajd Blue Corridor demonstruje istotny rozwój w kierunku zwiększenia roli gazu w transporcie „.

Jérôme Ferrier określił Rajd Blue Corridor jako wielkie wydarzenie, dodając, że przyszłość NGV jest świetlana. Christopher Delbrück podkreślił potencjał rozwoju na rynku gazu, który prowadzi do efektywnej współpracy firm. Inni mówcy zwrócili także uwagę na wartość gazu jako paliwa silnikowego w walce z zanieczyszczeniami miejskimi, nazywając zastosowanie gazu w transporcie „ostatnią granicą do podbicia”.

Tegoroczna edycja rajdu Blue Corridor była częścią wystawy Wioska NGV w ramach Światowej Konferencji Gazowej, która stanowi przykład zastosowania gazu ziemnego jako paliwa silnikowego, a także prezentuje najnowsze osiągnięcia w branży NGV. W konwoju Blue Corridor wzięły udział VW Passat, Audi A3 g-tron, Scirocco Racing VW, autobusy Solcity 12 LNG, Opel Zafira, Fiat Ducato oraz FIAT-500.

Informacje dodatkowe:

Blue Corridor jest to rajd pojazdów napędzanych gazem ziemnym, który co roku przemierza ok. 4 000 km drogami Europy. Rajd Blue Corridor organizowany jest przez Gazprom Export (Rosja) i E.ON Global Commodities (Niemcy). Projekt został zatwierdzony przez Międzynarodową Unię Gazową, NGV Global i NGVA Europa.

Od 24 maja do 3 czerwca 2015 r. obie firmy połączyły siły, by zorganizować dziewiątą edycję rajdu pojazdów napędzanych gazem ziemnym od Petersburga do Paryża. Rajd zwraca uwagę, że gaz ziemny to czyste, niedrogie i bezpieczne rozwiązanie dla europejskiego transportu drogowego i morskiego. Zarówno sprężony, jak i skroplony gaz ziemny stanowi idealne paliwo alternatywne dla wszystkich wielkości pojazdów i pozwala obniżyć emisję dwutlenku węgla nawet o 20%.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 3 lata temu.