Select Page


Reinert Racing Team razem z EUROPART na czołowych pozycjach


europart_truckraceseason_2016_02
 

Zakończenie Sezonu Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA miało miejsce w dniach od 7 do 9 października na legendarnym torze Bugatti Circuit w Le Mans we Francji. Wspierany przez EUROPART zespół Reinert Racing Team świętował podczas tej imprezy dwa zwycięstwa Steffi Halm, drugie miejsce René Reinerta oraz łącznie sześć miejsc na podium i tym samym najbardziej udany tydzień wyścigowy w tym sezonie. Dzięki tak wspaniałym wynikom szef zespołu René Reinert zakończył sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Steffi Halm znalazła się tuż za nim na miejscu czwartym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Jochen Hahn, który tym samym po raz czwarty zdobył tytuł Mistrza Europy. W klasyfikacji zespołów René Reinert razem z Jochenem Hahnem wywalczyli pierwsze miejsce dla zespołu Reinert Adventure. Natomiast Steffi Halm razem z zawodniczką z zespołu WOW! WomenOnWheels Ellen Lohr uplasowały się na pozycji trzeciej.

René Reinert wydawał się być pod koniec sezonu wyraźnie zadowolony ze swojej pozycji w klasyfikacji generalnej. „Na początku sezonu nie liczyłem na tak świetny wynik, ponieważ ani Steffi ani ja, nie mogliśmy wziąć udziału w kompletnym tygodniu wyścigowym, czyli w czterech wyścigach. Fakt, że udało nam się zdobyć trzecie i czwarte miejsce może świadczyć zarówno o naszej dobrej formie jak i niezawodności naszych pojazdów. To niewątpliwie również zasługa produktów EUROPART, które w tym sezonie zastosowaliśmy po raz pierwszy i które od razu nas do siebie przekonały.”

Steffi Halm, która na torze w LeMans wygrała dwukrotnie, również nie kryje radości z dobrej pozycji: „Niestety w tym sezonie miałam kilka razy pecha i odpadłam lub przez kraksy straciłam cenne miejsca. Mimo wszystko  ukończenie sezonu na czwartym miejscu tuż za moim szefem jest dla mnie dużym sukcesem, z którego mogę być dumna.”

EUROPART CEO Pierre Fleck również cieszy się z sukcesów zespołu: „W imieniu całego zespołu EUROPART pragnę serdecznie pogratulować René Reinertowi i Steffi Halm doskonałych wyników w sezonie 2016. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że części zamienne EUROPART w pojazdach zespołu Reinert Racing Team służyły niezawodnie przez cały sezon i przyczyniły się do sukcesu obu jego zawodników. Dla EUROPART sukces ten to kolejne potwierdzenie wysokiej jakości produktów marki EUROPART.” „Europejskie Wyścigi Pojazdów Ciężarowych odbywające się w całej Europie idealnie wpisują się w nasze aspiracje. Dzięki naszemu zaangażowaniu w wyścigi możemy podzielić się entuzjazmem do tego, co robimy z naszymi klientami i szeroką publicznością w całej Europie.” podkreśla Pierre Fleck.

Oferta produktów marki EUROPART do końca bieżącego roku będzie obejmowała ponad 7000 referencji. Oprócz materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatowego w postaci produktów chemicznych, olejów i narzędzi w naszej ofercie klienci znajdą duży wybór części do osi, układów hamulcowych, układów jezdnych, akcesoria do silników, części z kategorii oświetlenie i elektryka oraz wyposażenie i akcesoria. „Oferowane przez nas produkty marki EUROPART stanowią atrakcyjną cenowo alternatywę dla oryginalnych części bez konieczności rezygnacji z jakości“, wyjaśnia Pierre Fleck. „Wspieramy naszych klientów w redukcji kosztów serwisu i napraw i tym samym w obniżaniu Total Cost of Ownership (TCO).“

Wszystkie produkty marki EUROPART są kontrolowane zarówno w ramach wewnętrznych audytów jak i przez niezależne organizacje zgodnie z wysokimi niemieckimi standardami jakości. Jak wysoka jest to jakość znajduje swoje potwierdzenie w praktyce nie tylko podczas wyścigów lecz również w bardzo niskiej liczbie reklamacji produktów sygnowanych własną marką. Pierre Fleck: „Udział reklamowanych części w całkowitej sprzedaży to aktualnie 0,019 procent. Dzięki temu plasujemy się na bardzo wysokim poziomie w stosunku do producentów oryginalnych części.”

Zespół Reinert Racing Team w klasyfikacji generalnej
(miejsca 1-4 z 23 miejsc)

1. miejsce: Jochen Hahn (462 punktów)
2. miejsce: Adam Lacko (407 punktów)
3. miejsce: René Reinert (260 punktów)
4. miejsce: Steffi Halm (239 punktów)
Klasyfikacja zespołów
(miejsca 1-3 z 5 miejsc)
1. miejsce: Zespół Reinert Adventure (Hahn/Reinert) (735 punktów)
2. miejsce: Zespół Buggyra Racing 1969 (Lacko/Forman) (550 punktów)
3. miejsce: WOW! Women On Wheels (Lohr/Halm) (403 punktów)


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.