Select Page


Rekordowe półrocze dla polskiego leasingu


efl
 

W minionym półroczu firmy leasingowe sfinansowały aktywa o wartości 24 mld zł, podał Związek Polskiego Leasingu. To rekordowy, najlepszy wynik w całej historii jego istnienia. O tym, co oznacza to dla branży i całej polskiej gospodarki w komentarzu video opowiada główny ekonomista EFL, Marcin Nieplowicz.

 

Doskonały wynik za I półrocze pozwala mieć nadzieję, że cały rok będzie korzystny dla branży leasingowej. Leasingodawcy w Polsce spodziewają się, że w tym roku sfinansują aktywa za 50 mld zł.

– Wzrost na rynku leasingu w II półroczu będzie w miarę zrównoważony – powiedział w komentarzu Marcin Nieplowicz, główny ekonomista EFL. – Przede wszystkim będą rosły maszyny, co wynika z wysokiego wykorzystania zdolności produkcyjnych w naszej gospodarce i generalnie dobrej kondycji polskiej gospodarki.

– Polska gospodarka w II połowie 2015 roku będzie pod wpływem tych czynników, które ją rozwijały w poprzednim półroczu – dodaje Marcin Nieplowicz – czyli przede wszystkim stabilnie będzie poprawiała się sytuacja na rynku pracy i to spowoduje, że będzie rosło zatrudnienie w firmach.

 

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.