Select Page


Rekordowe wyniki Grupy DKV


Zarzad_Grupa_DKV
 

Najlepszy rok biznesowy w ponad 80-letniej historii firmy. Planowane 100 nowych miejsc pracy na terenie Europy.

Grupa DKV MOBILITY SERVICES, której częścią jest DKV EURO SERVICE – europejski lider kart paliwowo-serwisowych – osiągnęła wynik na poziomie 5,8  miliarda euro w 2015 r. Odzwierciedla to wzrost 1,8% w stosunku do poprzedniego roku. “Mimo iż poziom cen diesla, z powodu globalnej nadpodaży, był ok. 12% niższy niż w poprzednim sezonie, Grupa DKV była w stanie zrekompensować przychody wprowadzeniem nowych usług” – tłumaczy Dyrektor Generalny Dr. Alexander Hufnagl. “Jeśliby nie uwzględniać wyjątkowo niskich cen diesla w 2015 r., nasz wynik byłby na poziomie 6,3 miliarda euro” – dodaje Dyrektor Generalny Dr. Werner Grünewald.

Jak zrównoważyliśmy niskie ceny diesla

Grupa DKV była w stanie skompensować obniżki cen paliwa w zeszłym roku dzięki rozwojowi usług w trzech obszarach. Pierwszy to integracja  systemów opłat drogowych w Europie (w tym Rosji) oraz rozszerzenie paneuropejskiej sieci stacji paliw w ramach projektu EURASIA.  Drugi to wprowadzenie karty dla flot pojazdów osobowych NOVOFLEET na rynku niemieckim. Trzeci to poprawa efektywności zwrotu VAT dla firm transportowych, dokonywanego przez własną spółkę REMOBIS – średni czas zwrotu w Europie skrócono o połowę.

Przede wszystkim satysfakcja klienta

Firma patrzy na współpracę z klientami długoterminowo, stawiając na partnerskie relacje jako gwarancję przyszłego rozwoju. Każdy klient może liczyć na spersonalizowane doradztwo. “Nasi klienci polegają na naszych usługach od ponad 40 lat” – mówi Dyrektor Generalny Dr. Alexander Hufnagl. “Jak wskazują coroczne badania satysfakcji klienta, przeprowadzane przez niezależny instytut, dwie trzecie przewoźników postrzega nas lepiej niż naszych konkurentów. 70.8% zarekomendowałoby usługi DKV innym.”       

Rok 2016: stabilnie do przodu

Nowy rok to nowe wyzwania. Należą do nich: dalsza integracja europejskich opłat drogowych, kolejne ulepszenia w systemie fakturowania oraz inwestycje w nowe produkty. W 2016 r. Grupa DKV planuje stworzyć około 100 nowych miejsc pracy, zwiększając łączną liczbę pracowników w Europie do około 880 osób.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.