Select Page


Rusza Blue Corridor 2015


Iveco Blue corridor
 

Już 24 maja 2015 r. rozpocznie się dziewiąta edycja Rajdu Blue Corridor 2015. W tym roku głównym celem projektu jest popularyzacja zastosowania pojazdów napędzanych gazem ziemnym tak w komunikacji miejskiej bowiem takie autobusy są bardziej ekologicznym i oszczędnym rozwiązaniem dla Polskich miast.

Uczestnicy rajdu do dnia 3 czerwca mają do pokonania dystans aż 6840 km drogami Rosji, Łotwy, Litwy, Białorusi, Polski, Niemiec, Holandii, Belgii i Francji. W jego trakcie przedstawiciele firm gazowych i motoryzacyjnych, politycy, ekolodzy, a także entuzjaści motoryzacji będą mieli okazję podzielić się swoimi opiniami na temat różnych aspektów rozwoju europejskiego rynku pojazdów napędzanych gazem ziemnym. W tym roku, głównym wydarzeniem rajdu jest Światowa Konferencja Gazowa w Paryżu, która jednocześnie oficjalnie zakończy tegoroczny projekt.

27 maja 2015r, rajd Blue Corridor zatrzyma się także w Warszawie, gdzie odbędzie się specjalny pokaz tankowania pojazdów napędzanych gazem ziemnym na stacji CNG Auto, przy ul. Prądzyńskiego 16. Wydarzeniu będzie towarzyszyć prezentacja projektu. 

Głównym założeniem zbliżającej się edycji Blue Corridor jest promocja korzyści wynikających z zastosowania pojazdów napędzanych gazem ziemnym w transporcie publicznym. W rajdzie udział wezmą autobusy Polskiej firmy Solbus, która jest ważnym partnerem projektu. Solbus wraz z firmą Gazprom Germania wspierają działania mające na celu rozwój sektora transportu miejskiego, poprzez inwestycje w autobusy będące ekologiczne i tanie w eksploatacji. Dzięki inicjatywie tych firm,
ekologiczne autobusy pojawiły się już na ulicach Olsztyna i Warszawy.

Głównymi organizatorami rajdu są Gazprom Export i E.On Global Commodities.

Pierwszy rajd Blue Corridor został zorganizowany przez Grupę Gazprom w 2008 roku. Od 2010 roku, jest on międzynarodowym wydarzeniem, którego partnerami są przedstawiciele europejskiego rynku gazu.

 

Źródło

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.