Select Page


Schavemaker odbiera 100 Scanię


SONY DSC
 

Firma Schavemaker odebrała pod koniec 2014 roku setny pojazd Scania dostarczony przez Oddział Scania Wrocław. Pojazdy trafią na trzy rynki europejskie na których operuje firma Schavemaker: polski, holenderski oraz słowacki.

„Na ofertę firmy Scania zdecydowaliśmy się po szczegółowej analizie rynku. Wybór poprzedziły wnikliwe testy przeprowadzone przez naszych kierowców. Zwracaliśmy szczególną uwagę na wyniki zużycia paliwa, ale o wyborze marki Scania przesądziły dotychczasowe doświadczenia z eksploatacji pojazdów tej marki, jakość współpracy z pobliskim serwisem we Wrocławiu, a także cena zakupu, koszt kontraktów serwisowych i wartość odsprzedaży pojazdów Scania na rynku wtórnym”, mówi Michał Kubalok Transport Manager w firmie Schavemaker.

 

Zakupione pojazdy to Scania Streamline – 50 sztuk R410 4×2 z kabinami Highline i Topline, jeden R410 6×2 Highline oraz jeden P360 4×2 z kabiną dzienną. Ciągniki dołączą do dotychczasowej floty firmy Schavemaker liczącej ponad 200 jednostek i 300 naczep z czego większość stanowią pojazdy marki Scania.

Nowe ciągniki zostały wyposażone m.in. w zautomatyzowany system zmiany biegów Scania Opticruise oraz Scania Active Prediction, który za pomocą systemu GPS określa pozycję pojazdu i przewiduje topografię znajdującej się przed nim drogi, umożliwiając tym samym znaczne oszczędności. W dodatkowym obniżeniu wydatków na paliwo pomoże system Eco-roll, który ocenia kiedy ciężarówka powinna wykorzystać siłę grawitacji aby swobodnie zjechać ze wzniesienia. Zarządzanie flotą ułatwi system Scania Fleet Management. W trosce o wygodę i bezpieczeństwo kierowców kabiny zostały wyposażone w klimatyzację postojową, zewnętrzne skrzynki narzędziowe, siodła z powłoką teflonową. Część pojazdów została wyposażona w hydraulikę do wywrotu firmy HYVA a pojazdy pod cysterny ADR w kompresory firmy Gardner Denver. Wszystkie objęte są 5 letnim kontraktem serwisowym RM.

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.