Select Page


Schwarzmϋller: Znaczny wzrost jakości wyników


schwarz
 

Schwarzmüller, producent pojazdów komercyjnych z Górnej Austrii, utrzymuje stabilność wzrostu przez trzeci rok z rzędu. Na koniec 2015 firma spodziewa się uzyskania obrotów na poziomie 290 mln Euro i stabilnej marży. Jej odpowiedzią na tę bardzo pozytywną tendencję jest zwiększenie elastyczności produkcji i insourcing niektórych procesów produkcyjnych. Informacje te zostały ogłoszone dzisiaj, we czwartek 23 lipca, w siedzibie firmy we Freinbergu przez CEO Jana Willema Jongerta.

 

Suma 290 mln Euro oznacza, że obroty grupy Schwarzmüller znów wzrosną o ok. 18 mln Euro w porównaniu z tym samym okresem w 2014 (272 mln Euro). W ciągu ostatnich trzech lat obroty firmy wzrosły więc o 27% (w 2012 wynosiły one 229 mln
Euro). Jednocześnie Jongert przewiduje, że zysk firmy w bieżącym roku obrotowym pozostanie stabilny. – Zakładamy, że jeżeli ta sama tendencja utrzyma się przez resztę roku, osiągniemy EBIT na poziomie 2% – powiedział CEO w pierwszym w historii szczegółowym zestawieniu jakości wyników dla grupy Schwarzmüller.

 

Według Jongerta wzrost przychodów wynika ze zmian w segmencie produkcji. Wzrosła sprzedaż pojazdów specjalnych, takich jak wywrotki i pojazdy z ruchomą podłogą, i odnotowano zwiększony popyt na konstrukcje aluminiowe.

 

Źródło

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.