Select Page


Stacja Mercedes zaprasza na Powiśle


Stacja Mercedes_1_Fot_Piotr Jakubowski
 

Miejski charakter – w nowoczesnym wydaniu. Bogata oferta wydarzeń motoryzacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Ciekawe brzmienia w kameralnej odsłonie. Do tego wyjątkowy klimat miejsca, w parkowym otoczeniu kultowej dzielnicy Warszawy. Warto sprawdzić.

 

Letni pawilon stanowi połączenie elegancji, nowoczesnego designu i miejskiego stylu życia. Przestrzeń pod znakiem trójramiennej gwiazdy także w tym sezonie obfituje w wydarzenia interesujące zarówno dla fanów motoryzacji, pasjonatów dobrej muzyki i filmów oraz wielbicieli sportów. Koncerty, spotkania motoryzacyjne, kino letnie, zajęcia sportowe oraz ciekawe warsztaty – to aktywności, które odbywają się w Pop-Up-Storze przez całe lato.

 

Sezon w Stacji Mercedes zapoczątkował Dzień Pagody oraz spotkanie z Paulem Bracqem, jednym z najważniejszych projektantów samochodów XX wieku. Intensywnym doświadczeniem dla fanów mocnych wrażeń był Dzień AMG. Wakacje w Stacji rozpoczęła wizyta kamperów w letnim pawilonie oraz spotkanie dotyczące caravaningu. Ale to dopiero początek ciekawych wydarzeń motoryzacyjnych. Jeszcze w lipcu w Stacji Mercedes odbędzie się przedpremiera GLE Coupe (9 lipca), Dzień Klasy G (12 lipca) oraz Dzień Samochodów z Fabryki Marzeń (30 lipca). Sierpień w Stacji Mercedes rozpocznie nie lada gratka dla fanów zabytkowych samochodów – czyli Dzień Klasyków (2 sierpnia).

 

 

 

Specjalną atrakcją dla pasjonatów sportowych rywalizacji są niedzielne transmisje Formuły 1. W tej edycji Stacji będzie można obejrzeć jeszcze następujące wyścigi: Grand Prix Wielkiej Brytanii (5 lipca), Grand Prix Węgier (26 lipca), Grand Prix Belgii
(22 sierpnia) oraz Grand Prix Włoch (6 września). To będą z pewnością bardzo ciekawe starcia, warto więc spędzić ten czas razem z innymi fanami sportów motorowych.

 

Środy w Stacji są filmowe i w tym sezonie goście Stacji zobaczą projekcje pod hasłem „Filmowe podróże w czasie”. W letnim pawilonie wyświetlone będą jedne z najciekawszych filmów science-fiction, pojawią się również obrazy zawierające nawiązania do przyszłości i nowych technologii, a będą wśród nich propozycje od najnowszych produkcji, aż po klasyki gatunku. Wyświetlone zostaną filmy wyreżyserowane przez takich wielkich twórców, jak: Robert Zemeckis, Danny Boyle, Steven Spielberg, Spike Jonze, Terry Gilliam, Mel Brooks, Woody Allen, George Lucas i James Whale.

 

W piątki, tradycyjnie już, Stacja zaprasza na koncerty. Artyści, którzy wystąpią świetnie wpisują się w najnowsze trendy w muzyce rozrywkowej. Jedni są na scenie od dawna, inni dopiero zaczynają swoją karierę, ale ich cecha wspólna to zdolność
do oczarowywania publiczności. W tym sezonie na scenie Pop-Up Storu wystąpili już: Gaba Kulka, NOTOPOP oraz Krzysztof Zalewski. Wśród artystów, których jeszcze zobaczymy w tego lata będą między innymi: Rykarda Parasol (3 lipca), Olivia Anna LiVki (10 lipca), Agness B Marry (17 lipca), PLASTIC (24 lipca), Patrick The Pan (31 lipca), SISTER WOOD (7 sierpnia), Endy Yden (14 sierpnia), Olivier Heim (21 sierpnia) oraz Julia Marcell (28 sierpnia).

 

 

 

Ciekawą propozycją dla gości Stacji są także zajęcia sportowe. W poniedziałki w letnim pawilonie można pod czujnym okiem profesjonalnego instruktora trenować jogę, we wtorki ze Stacji startuje grupa biegowa, zaś w wybrane czwartki z letniego pawilonu rusza grupa rowerowa.

 

Ponieważ idea współdzielenia jest trendem przyszłości Stacja Mercedes zaprasza również na interesujące warsztaty. Już w lipcu w letnim pawilonie będzie można chociażby nauczyć się przygotowywania wielu smacznych potraw, a wszystko to pod okiem ekspertów. 11 lipca Stację odwiedzi Marta Dymek – autorka bloga „Jadłonomia”, zaś 18 lipca do letniego pawilonu przybędzie Dominika Wójciak – zwyciężczyni III edycji Masterchefa oraz autorka bloga „Kulinarne bezdroża”.

 

Tegoroczna Stacja Mercedes, choć w nocy jest tajemniczą bryłą, to za dnia, dzięki otwierającym się fasadom, zamienia się w nowoczesny garażowy pawilon.

Nowa elewacja nawiązuje do industrialnej przeszłości Powiśla – garaży maszynowych
oraz parowych, które mieściły się w tej lokalizacji w XIX wieku.

 

Stacja Mercedes zaprasza na Powiśle. Co pawilon oferuje w tym roku – warto sprawdzić.

 

Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września 2015) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji.

W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.

STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.
Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń odbywających się na Stacji Mercedes będą zamieszczane na stronie www.stacjamercedes.pl oraz na Facebook StacjaMercedes, Twitter Stacja Mercedes i Instagram Stacja Mercedes


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.