Select Page


System zarządzania ruchem na A4 Katowice-Kraków


A41-fot-bwysocki
 

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. (SAM S.A.) rozpoczyna prace związane z instalacją pierwszych urządzeń systemu zarządzania ruchem na A4 Katowice-Kraków. Będą one informować kierowców o aktualnej sytuacji na autostradzie. W związku z montażem bramownic, które stanowić będą konstrukcje wsporcze dla elektronicznych tablic informacyjnych zmiennej treści (tablice VMS) 25 sierpnia br. w rejonie węzła Balin oraz 29 sierpnia br. w okolicy węzła Chrzanów, między 3.00 a 4.00 w nocy autostrada będzie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach przez ok. 20 minut. Dodatkowo, 28 sierpnia w okolicy węzła Chrzanów na obu jezdniach częściowo zamknięty będzie prawy pas ruchu.

W najbliższych dniach montowane będą bramownice w rejonie węzłów Balin i Chrzanów, na których docelowo zainstalowane zostaną tablice VMS. Będą one elementami systemu zarządzania ruchem, jaki planuje wprowadzić koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków. Pracom montażowym, prowadzonym w godzinach wieczornych i nocnych, towarzyszyć będą krótkotrwałe zmiany w organizacji ruchu.  

W piątek, 25 sierpnia, w okolicach węzła Balin (km 370), między godziną 3.00 a 4.00 na ok. 20 minut autostrada w obu kierunkach zostanie zamknięta dla ruchu. Kierowcy jadący w kierunku Krakowa będą mogli zjechać z autostrady na węźle Balin, natomiast podróżujący do Katowic – na węzłach Rudno lub Chrzanów. We wtorek, 29 sierpnia, w pobliżu węzła Chrzanów, między godziną 3.00 a 4.00, również przez ok. 20 minut, autostrada w obu kierunkach będzie zamknięta. Podróżujący do Krakowa będą mieli możliwość zjechania z autostrady na węzłach Balin lub Chrzanów, a jadący do Katowic – na węźle Rudno.

Podróżni udający się na lotnisko w Balicach lub Pyrzowicach powinni wziąć pod uwagę dłuższy czas przejazdu autostradą.

W poniedziałek, 28 sierpnia, od godziny 19.00 do godziny 6.00 rano dnia następnego, na jezdni w kierunku do Krakowa za węzłem Chrzanów (km 373) na odcinku ok. 100 m zamknięty będzie prawy pas ruchu. Również 28 sierpnia, od godziny 23.30 do godziny 5.00 rano kolejnego dnia na jezdni w kierunku Katowic przed węzłem Chrzanów (km 373) zamknięty będzie prawy pas ruchu, na odcinku ok. 100 m.

– System zarządzania ruchem to kolejne działanie, jakie SAM S.A. podejmuje z myślą o podniesieniu komfortu użytkowników A4 Katowice-Kraków. Dzięki elektronicznym tablicom informacyjnym kierowcy będą na bieżąco informowani o sytuacji na autostradzie. Ponieważ prace przygotowawcze w rejonie węzłów Balin i Chrzanów wymagają chwilowego zamknięcia autostrady, będziemy je prowadzić w nocy, w czasie najmniejszego natężenia ruchu. Dołożymy wszelkich starań, aby przebiegły one sprawnie, niemniej jednak, w miarę możliwości, najlepiej zaplanować podróż w godzinach pełnej przejezdności naszego odcinka A4 – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.

O pracach prowadzonych na A4 Katowice-Kraków koncesjonariusz sukcesywnie informuje również za pośrednictwem stron: www.via4.pl, www.autostrada-a4.pl, poprzez twitter (@A4KatKra) i facebook (a4katowicekrakow).


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 2 lata temu.