Select Page


Trimble i Shell łączą siły


eb762898-32b6-4fe1-8c1d-e87e2549f2d2
 

 

Trimble, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie zarządzania flotą pojazdów, nawiązuje współpracę ze znaną w świecie firmą Shell oferującą paliwa, karty paliwowe i narzędzia do zarządzania flotą. Celem współpracy jest dostarczenie managerom zarządzającym flotą produktu wysokiej jakości, który umożliwia monitorowanie i zmniejszenie zużycia paliwa. Rozwiązanie monitorujące efektywność (Performance Solution) firmy Trimble będzie dostępne dla użytkowników kart paliwowych euroShell na terenie całej Europy.

Performance Solution łączy dane z komputera pokładowego firmy Trimble z portalem monitorującym efektywność. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom monitorowanie i analizowanie pracy kierowców, pojazdów i zużycia paliwa w oparciu o jeden portal. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu analitycznemu managerowie zarządzający flotą uzyskują natychmiastowy dostęp do interesujących ich kluczowych wskaźników efektywności. To z kolei sprawia, że mogą wówczas podejmować przemyślane decyzje w celu większego zmniejszenia zużycia paliwa.

Łatwość obsługi i bogata funkcjonalność

System Performance Solution oferowany przez firmę Trimble jest łatwy w obsłudze – oferuje graficzną prezentację informacji oraz umożliwia elastyczną zmianę parametrów i dogłębną analizę. Ponadto w internetowym portalu monitorującym efektywność zostały wprowadzone inteligentne algorytmy. Do oceny stylu jazdy wykorzystuje się dane takie jak prędkość, długość postoju, sposób hamowania, korzystanie z tempomatu oraz zadania wykonywane danego dnia roboczego, a także informacje o tym, czy kierowca wykonuje kurs w transporcie krajowym czy międzynarodowym. Użytkownicy mogą monitorować interesujące ich kluczowe wskaźniki efektywności i przekazywać kierowcom dane na temat efektywności ich jazdy w postaci pliku PDF. Instruktorzy jazdy mogą skoncentrować się na wybranych wskaźnikach, natomiast managerowie mogą korzystać z ekranu portalu w celu uzyskania szerszej perspektywy.

„Dzięki Performance Solution użytkownicy kart paliwowych euroShell mogą mieć pewność co do ciągłości wysokiej jakości usług oferowanych przez firmę Shell. Ponadto można go łatwo zintegrować i połączyć z innymi systemami do zarządzania flotą tworząc jedno kompleksowe rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb” – powiedział Michel Van Maercke, dyrektor generalny Trimble Transport & Logistics na region Europe & APAC.

„Nasi klienci potwierdzają, że telematyka jest niezbędna do właściwego zarządzania flotą. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań nad zmieniającymi się potrzebami naszych klientów oraz oceny rozwiązań dostępnych w Europie z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że firma Trimble oferuje rozwiązanie telematyczne, które doskonale spełnia oczekiwania naszych klientów” – powiedział Robert Springer, manager ds. sprzedaży w dziale flot komercyjnych firmy Shell w Holandii.

Karty paliwowe euroShell

Karta euroShell umożliwia firmom bezpieczne i szybkie płacenie za paliwo. Jest ona efektem ponad 50-letniego doświadczenia firmy Shell w zakresie kart paliwowych i stanowi główny element oferowanych przez nią zintegrowanych rozwiązań służących zarządzaniu paliwami oraz usług niezbędnych na drodze.

Rozwiązania w zakresie zarządzania paliwem firmy Shell powstały w celu zmniejszenia zużycia paliwa, skrócenia czasu poświęcanego na sprawy związane z administracją finansową, obniżenia kosztów serwisowania pojazdów i zwiększenia ochrony przed ewentualnymi nadużyciami.

Firma Shell oferuje między innymi usługę Shell Card Online (system do zarządzania kartami paliwowymi online), paliwa Shell FuelSave (paliwa w zwykłej cenie zaprojektowane, aby starczały na dłużej) oraz zaawansowane i zintegrowane systemy paliwowe i telematyczne. Natomiast w ramach usług drogowych firma Shell oferuje możliwość odzyskania podatku VAT i regulowania opłat drogowych, parkingowych oraz za mycie pojazdów, a także dostęp do pomocy drogowej.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.