Select Page


viaAUTO sposobem na wakacyjne korki


Źródło viatoll - bramownica-systemu-viatoll-z-urzdzeniami-kontrolnymi
 

Z roku na rok rośnie liczba samochodów poruszających się po polskich drogach. Zwiększone natężenie ruchu notowane jest zwłaszcza w okresie wakacyjnym. W rezultacie na autostradowych placach poboru opłat tworzą się korki, które sprawiają, że przejazd się wydłuża. Czy jest zatem jakiś sposób, aby tegorocznych wakacji nie spędzić w zatorach drogowych? Remedium może być zaopatrzenie się w urządzenie pokładowe viaAUTO. Tym bardziej, że obecnie dostępne jest ono w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 120 zł.

viaAUTO to nowoczesna usługa, umożliwiająca kierowcom samochodów osobowych elektroniczne wnoszenie opłat za przejazd autostradami – bez konieczności zatrzymywania pojazdu na bramkach wjazdowych. Wystarczy zwolnić, podjechać pod szlaban i przejechać, gdy ten automatycznie się otworzy. Według szacunków firmy Kapsch Telematic Services, operatora usługi, kierowcy korzystający z płatności elektronicznej przejeżdżają przez plac poboru opłat średnio 5 razy szybciej niż ci, którzy uiszczają opłatę w sposób manualny. Przez jedną tradycyjną bramkę w ciągu godziny przejeżdża około 120 samochodów, a w systemie elektronicznym viaAUTO nawet 600.

W ramach trwającej akcji promocyjnej kierowcy zainteresowani kupnem urządzenia viaAUTO mogą je nabyć w atrakcyjnej cenie 120 zł z doładowaniem pozwalającym na przejechanie 500 km po państwowych autostradach płatnych. Promocja trwa do wyczerpania zapasów. Regularna cena samego urządzenia to 135 zł. Urządzenie viaAUTO dostępne jest w tradycyjnej dystrybucji w ok. 50 lokalizacjach oraz w sklepie internetowym (szczegóły na www.viaAUTO.info).

UsługaviaAUTO funkcjonuje na dwóch odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA: A2 Konin – Stryków i A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica. Nie jest jednak wykluczone, że już wkrótce rozwiązanie to wdrożone zostanie również na odcinkach koncesyjnych. Obecnie prowadzone są rozmowy na ten temat.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.