Select Page


Warto wybrać pracę w logistyce


Olimpiada 3
 

17 kwietnia miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VII Olimpiady Logistycznej. Firma Transics była złotym sponsorem wydarzenia. Sprawdzian wiedzy w postaci ogólnopolskiego konkursu może być dla młodych ludzi pierwszym krokiem w stronę kariery w branży transportowej. Jak pokazują statystyki, w 2014 roku sektor TSL był jedną z najbardziej chłonnych pod względem zatrudnienia branż.

 

Według danych portalu pracuj.pl w ubiegłym roku nastąpił 22,5-proc. wzrost liczby ofert pracy w sektorze transportowo-logistycznym w stosunku do roku 2013. Mimo mało przyjaznej koniunktury rynek transportowy to wciąż niezmiernie istotna część polskiej gospodarki. Jedną z inicjatyw otwierających bramę pracy w logistyce jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna, której uroczyste zakończenie wraz z ogłoszeniem wyników miało miejsce w miniony piątek.

Zmagania uczniów szkół średnich trwały od października 2014 roku. Udział w nich wzięło 7500 młodych adeptów logistyki! Do finału olimpiady, który odbył się 6 marca, przeszło 71 najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Jak zawsze, na trzeci, centralny etap ogólnopolskiego konkursu składały się zadania problemowe wymagające nie tylko dużej wiedzy logistycznej, ale także analitycznego myślenia i umiejętności szerszego, kreatywnego spojrzenia na zadany temat.

Wyniki trzeciego etapu poznaliśmy 17 kwietnia na uroczystej gali wręczenia nagród laureatom VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zwyciężył Paweł Krawczyk. Najlepszy młody logistyk w Polsce to uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie. – Uczestnicy olimpiady to bardzo zdolni młodzi ludzie. Ważną ich zaletą jest determinacja w dążeniu do celu i pracowitość – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. – Jesteśmy przekonani, że ich wysiłek już wkrótce zaprocentuje i będą mieli okazję rozwinąć swoją pasję pod okiem najlepszych specjalistów – czy to na uczelni, czy w firmie – dodaje.

 

 

– Naprawdę miło patrzeć, jak młodzi ludzie rywalizują w tej trudnej dziedzinie, jaką jest logistyka. Warto pamiętać, że sektor TSL stanowi ważną, z około 10-proc. udziałem w PKB, część polskiej gospodarki. Specjalista w dziedzinie telematyki dla transportu Transics a WABCO company zaangażował się w VII Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną jako złoty sponsor, aby wesprzeć branżę, która potrzebuje znakomicie wykwalifikowanych specjalistów. Im wcześniejsze rozpoczęcie edukacji w tym zakresie, tym lepsze przygotowanie już w dorosłym życiu zawodowym. Wierzymy, że tego typu działania edukacyjne przełożą się na umocnienie polskiego sektora TSL – mówi Marcin Łaszcz, Senior Project Manager, Transics.

 

Transics International BVBA, spółka będąca częścią WABCO, została założona w 1991 r. Przedsiębiorstwo zajmuje się opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek rozwiązań w zakresie zarządzania flotą dla sektora transportu i logistyki. Firma Transics to globalny i wszechstronny dostawca produktów służących do zarządzania pojazdami, kierowcami, naczepami, ładunkami i podwykonawcami. Opracowywane przez nas rozwiązania stanowią wynik wieloletnich doświadczeń wspartych pracami badawczo-rozwojowymi i nieustannego skupiania się na satysfakcji klientów. Firma Transics z siedzibą w Ypres (Belgia) jest europejskim liderem w swojej dziedzinie, prowadzącym działalność na całym świecie

 

 

Źródło


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.