Select Page


Węzeł Kutno-Wschód otwarty


A1 Kutno Wschod 1
 

Oddany właśnie do użytku węzeł Kutno-Wschód na A1 wyprowadzi ruch kołowy z miasta i ułatwi dostęp do autostrady.

Węzeł drogowy Kutno–Wschód, czyli skrzyżowanie autostrady A1 z drogą krajową nr 92, od dziś jest w eksploatacji. Oznacza to znaczną poprawę układu komunikacyjnego w rejonie Kutna, jak również w mieście.

Kierowcy jadący drogą krajową nr 92 zarówno od strony Łowicza i Warszawy, jak i od Poznania, nie będą zmuszeni przejeżdżać przez Kutno, aby dostać się na autostradę A1 w kierunku Gdańska. Dotychczas ze względu na fakt, że z tego węzła nie można było korzystać, musieli drogą krajową nr 60a dotrzeć do położonego o kilka kilometrów na północ od miasta węzła Kutno – Północ i dopiero tam wjechać na autostradę. Podróż trwała więc dłużej, a ruch w mieście był znacznie większy. Aktualnie dzięki oddaniu do ruchu węzła Kutno – Wschód, nie tylko skróci się czas przejazdu i wymiernie poprawią się warunki życia Kutnian, ale także czas przejazdu nad morze odczuwalnie się skróci.

 

Budowa węzła Kutno – Wschód była kontynuacją prac po upadłym poprzednim wykonawcy, firmie POLDIM. Rozpoczęto ją pod koniec kwietnia 2014 roku. Oprócz węzła nowy wykonawca – firma Budimex – wybudował także łącznice i dwa MOP-y (Miejsca Obsługi Podróżnych) Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód oraz dokończył prace m. in. na kilku wiaduktach w ciągu dróg niższych kategorii.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.