Select Page


Wyższe opłaty za przejazd A4


a4-znak-zmiennej-tresci-2
 

1 marca br. zmieni się wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5. Po wprowadzeniu nowych stawek kierowcy pojazdów kategorii 2 i 3 zapłacą na każdym placu poboru opłat 18,00 zł, a kierowcy pojazdów 4 i 5 kategorii – 30,00 zł. Mimo wzrostu wysokości opłaty użytkownicy A4Go oraz kart zbliżeniowych – kartA4, na podstawie impulsów zakupionych do końca lutego, mogą przez dwa kolejne lata jeździć autostradą według niższych stawek.  

Stawki opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5 zmienione były ostatnio 2 lata temu. Od 1 marca wynosić będą 30,00 zł na każdym placu poboru opłat. Jednocześnie, w przypadku pojazdów kategorii 2 i 3, zwiększona zostanie wysokość bonifikaty z aktualnie obowiązującej kwoty 10,00 zł do kwoty 12,00 zł, w wyniku czego stawka za przejazd wyniesie ostatecznie 18,00 zł na każdym placu poboru opłat. Wysokość opłat za przejazd dla pojazdów kategorii 1 oraz bonifikata dla motocykli pozostaną na dotychczasowych poziomach.

– Przy istotnych nakładach na eksploatację autostrady oraz na inwestycje, obejmujące również  prace nieprzewidziane w umowie koncesyjnej, zmiana stawek jest uzasadniona. Warto pamiętać, że kierowcy mogą zapewnić sobie korzystanie z A4 Katowice-Kraków według dzisiejszych stawek, kupując odpowiednią do planów podróży liczbę impulsów w ramach elektronicznego poboru opłat A4Go. Zakupione do końca lutego impulsy są ważne przez dwa lata od doładowania konta – mówi Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów wszystkich kategorii, od 1 marca br. wynosić będzie na każdym z dwóch placów poboru opłat:
– 5,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: motocykle,
– 10,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach,
– 18,00 zł – pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe
o dwóch osiach z przyczepami,
– 18,00 zł – pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami,
– 30,00 zł – pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 2 lata temu.