Select Page


Yanosik zamiast kamery samochodowej


yanosik video
 

Aplikacja Yanosik obecnie wykorzystywana jest jako komunikator, nawigacja omijająca korki i od niedawna wideorejestrator. Z funkcji tej mogą korzystać użytkownicy aplikacji na Androidzie.

 

W ostatnim czasie wideorejestratory biją rekordy popularności. Stały się modnym gadżetem, który jednocześnie jest bardzo praktyczny. Dzięki nagrywaniu trasy zyskujemy dowód w razie kolizji, co pozwoli zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. 

Dlaczego warto mieć kamerę?

W sieci można znaleźć coraz więcej filmów nagrywanych na trasie, którymi kierowcy chętnie się dzielą. Nierzadko udaje im się nagrać ciekawe sytuacje na drodze. Kamerki samochodowe służą jednak nie tylko do chwalenia się swoimi nagraniami w internecie, ale przede wszystkim do udokumentowania ewentualnych niebezpiecznych sytuacji, jak kolizje czy wypadki. Takie nagrania mogą stanowić również dowód w sprawie i wskazać, kto zawinił w danej sytuacji. Nic więc dziwnego, że tego typu urządzenia coraz częściej można spotkać w autach. Zwiększają one poczucie bezpieczeństwa kierowców w dwojaki sposób. Dzięki nim nie tylko łatwo im przedstawić dowód swojej niewinności i zaoszczędzić pieniądze, ale znaczenie ma również powszechność wideorejestratorów. Im więcej jest ich na naszych drogach, tym więcej kierowców będzie bardziej kontrolowało swoje zachowanie na drodze, w obawie przed nagraniem ich poczynań.

Wideorejestrator za darmo

Ceny wideorejestratorów są bardzo zróżnicowanie, ze względu na jakość nagrania i dodatkowe opcje, które oferują. W zasadzie każdy znajdzie więc urządzenie na własną kieszeń. Ale czy inwestowanie w dodatkowy sprzęt jest konieczne? Nie dla posiadaczy smartfonów – aplikacje mobilne, dzięki wykorzystaniu kamerki w telefonie, mogą wesprzeć kierowców również w zakresie wideorejestracji. Teraz w funkcję kamery samochodowej wyposażona została również bezpłatna aplikacja Yanosik.

Yanosik nagrywa drogę

Najpopularniejszy komunikator dla kierowców stał się dzięki temu jeszcze wszechstronniejszym asystentem dla zmotoryzowanych. Obecnie łączy już w sobie funkcje komunikatora, nawigacji omijającej korki oraz wideorejestratora. Funkcja ta jest dostępna dla użytkowników korzystających z aplikacji na Androidzie. Filmy nagrywane są w pętli i zapisywane w pamięci telefonu. Z czasem starsze nagrania nadpisywane są nowymi. Istnieje możliwość zabezpieczenia przed skasowaniem nagrania z 1-5 ostatnich minut. Aplikacja umożliwia również opublikowanie swojego nagrania w profilu na portalu społecznościowym.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.