Select Page


Akcja „Bezpieczny Autokar” nagrodzona


DSC00931
 

Tomasz Połeć, Główny Inspektor Transportu Drogowego został wyróżniony odznaką Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej „Złote Logo Polska” za promocję Polski poprzez działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach, w tym za zainicjowanie i prowadzenie akcji Bezpieczny Autokar.

W ramach swojej statutowej działalności inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego realizują ponad 200 tys. kontroli drogowych zwracając szczególną uwagę na kluczowe aspekty wpływające na bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz czas prowadzenia pojazdu. W celu poprawy bezpieczeństwa transportu osób, w tym w szczególności dzieci i młodzieży, Inspekcja Transportu Drogowego wraz z Polską Organizacją Turystyczną zainicjowała w 2003 r. ogólnopolską akcję „Bezpieczny autokar”. W jej ramach przez cały rok prowadzone są kontrole, zaś w czasie wakacji i ferii zimowych są one szczególnie nasilone. Prowadzona akcja przyczynia się do znacznej poprawy bezpieczeństwa podróży tym środkiem transportu, ponadto podnosi świadomość konieczności rzetelnej realizacji przewozu i przestrzegania wszystkich wymogów bezpieczeństwa przewidzianych przepisami prawa, zarówno wśród przewoźników i kierowców, jak i pasażerów autobusów. Wielokrotnie podczas prowadzonych kontroli Inspektorzy eliminowali z ruchu pojazdy stwarzające realne zagrożenie w ruchu drogowym. Z prowadzonych kontroli wynika, że rokrocznie poprawia się stan techniczny pojazdów oraz zmniejsza się liczba naruszeń popełnianych przez kierowców i przewoźników. Na naszych drogach jest bezpieczniej co sprawia, że zagraniczni turyści coraz częściej odwiedzają Polskę autokarem lub własnym środkiem transportu.

 

"Marka Polska, dla nas, to zbiór cech znamienitych osobowości reprezentujących polską naukę, kulturę, sport czy inne dyscypliny życia publicznego. Promując Polskę niezmiennie je przywołujemy" - powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej podczas Gali, która odbyła się w dniu 18 grudnia w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

„Marka Polska, dla nas, to zbiór cech znamienitych osobowości reprezentujących polską naukę, kulturę, sport czy inne dyscypliny życia publicznego. Promując Polskę niezmiennie je przywołujemy” – powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej podczas Gali, która odbyła się w dniu 18 grudnia w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

 

„Marka Polska, dla nas, to zbiór cech znamienitych osobowości reprezentujących polską naukę, kulturę, sport czy inne dyscypliny życia publicznego. Promując Polskę niezmiennie je przywołujemy” – powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej podczas Gali, która odbyła się w dniu 18 grudnia w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Prezes POT dziękując tegorocznym laureatom podkreślał, że bez wsparcia ludzi, którzy wpływają na odbiór naszego kraju, promocja Polski nie byłaby tak efektywna. Polska postrzegana jest właśnie przez pryzmat ich postaw i osiągnięć.

W tym roku Złote Logo otrzymali również: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel, kompozytor Krzysztof Penderecki, malarz Edward Dwurnik, dziennikarz Józef Węgrzyn, Grupa onet.pl, kolarz Rafał Majka, reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn i Jej trener Stephane Antiga, koszykarz Marcin Gortat oraz zespół prof. Janusza Skalskiego z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu.

 

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.