Select Page


Aplikacja nawigacyjna TomTom do urządzeń Parrot


 

Firma TomTom przedstawiła dziś (07.06.2013) nową aplikację nawigacyjną do urządzeń Parrot, którą można pobrać ze sklepu Parrot ASTEROID. Kierowcy dysponujący tabletem Parrot ASTEROID i urządzeniami Parrot ASTEROID Smart mogą teraz korzystać z nawigacji światowej klasy z wykorzystaniem wskazówek głosowych przez samochodowy system stereo.

„TomTom jest znany z rozwiązań nawigacyjnych wysokiej jakości, które są łatwe w użyciu” — powiedział Gerry Hinds, wiceprezes ds. urządzeń mobilnych w firmie TomTom. — „Klienci firmy Parrot mogą teraz korzystać z najlepszej nawigacji na swoich tabletach ASTEROID i urządzeniach Smart. Dostosowaliśmy naszą aplikację z systemu Android w taki sposób, że ściśle integruje się z urządzeniami Parrot ASTEROID”.

Dzięki aplikacji TomTom Navigation i dużemu ekranowi urządzeń Parrot jazda staje się szybsza, łatwiejsza i bezstresowa. Aplikacja TomTom używa lokalnych map, które są zawsze dostępne, nawet bez połączenia z siecią, i nie wiążą się z dodatkowymi opłatami roamingowymi podczas podróży zagranicznych.

Aplikacja oferuje funkcję TomTom IQ Routes, która podaje kierowcom najszybsze trasy i najdokładniejsze czasy przyjazdu. Dzięki zaawansowanemu asystentowi pasów ruchu kierowcy wyraźnie widzą, którym pasem powinni jechać na skomplikowanych skrzyżowaniach. Ponadto aplikacja odczytuje nazwy ulic przez bezpośrednie połączenie z głośnikami samochodu, co sprawia, że nawigacja staje się jeszcze łatwiejsza. Wreszcie funkcja telefonowania bez użycia rąk jest bardzo przydatna dla kierowców, którzy spędzają dużo czasu w drodze.

Cena i dostępność
Aplikacja nawigacyjna TomTom dla urządzeń z serii ASTEROID jest już dostępna w sklepie Parrot ASTEROID w cenie 59,99 euro.
Aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami Parrot ASTEROID Tablet oraz Parrot ASTEROID Smart.

Dodatkowe informacje

Wybrane funkcje aplikacji TomTom Navigation do urządzeń ASTEROID:

Mapa działająca bez połączenia z siecią – dane map są przechowywane w urządzeniu ASTEROID, więc kierowcy nie potrzebują połączenia z siecią, aby pozostać na właściwej drodze. Użytkownicy mogą zaplanować nową trasę, zmienić trasę po przegapieniu zakrętu albo wyszukać interesujące punkty.

IQ Routes – w każdą aplikację TomTom jest wbudowana największa na świecie baza danych z historycznymi, rzeczywistymi czasami podróży. Dzięki temu kierowcy zyskują najszybsze trasy i najdokładniejsze czasy przyjazdu.

Wielozadaniowość – kierowcy mogą bezpiecznie odbierać połączenia telefoniczne bez użycia rąk. Aplikacja TomTom będzie nadal podawała wskazówki wizualne, ale wyciszy głos, aby nie przeszkadzać kierowcy w rozmowie. Kierowcy mogą też nadal otrzymywać wskazówki głosowe z aplikacją TomTom działającą w tle.

Eco Routes – paliwooszczędne trasy Eco Routes ograniczają wydatki i zmniejszają wpływ pojazdu na środowisko.

Trasy wieloetapowe – jeśli kierowca planuje wiele postojów, może zaplanować je na jednej trasie i sprawdzić szacowany czas przyjazdu. Podczas jazdy aplikacja TomTom będzie aktualizować czas przyjazdu w zależności od tego, ile trwają postoje.

Klarowne wskazówki głosowe – wskazówki głosowe z wymawianymi nazwami ulic zawczasu informują kierowcę, że powinien skręcić, zmienić pas lub zjechać z autostrady.
Synteza mowy – kierowcy nie muszą odwracać oczu od drogi – wymawiane wskazówki teraz obejmują nazwy ulic, zapewniając jeszcze lepszą orientację na zakrętach.

Automatyczne wyciszanie muzyki – aplikacja łagodnie zmniejsza głośność muzyki, kiedy podaje wskazówki nawigacyjne, po czym przywraca pierwotną głośność. Funkcja ta działa w większości aplikacji muzycznych oferowanych przez firmy trzecie.

Miliony punktów POI bez połączenia z siecią – mapa zawiera liczne punkty POI, od stacji benzynowych do hoteli, więc kierowcy zawsze znajdą to, czego potrzebują — bez połączenia z siecią.

TomTom Places – ta funkcja pomaga kierowcom znaleźć lokalną stację benzynową albo supermarket, bez względu na to, gdzie akurat się znajdują.

Zaawansowany asystent pasów ruchu – jasno pokazuje, którym pasem trzeba jechać na skrzyżowaniu, aby nie przegapić skrętu. Na skomplikowanych węzłach autostradowych realistyczna, trójwymiarowa reprezentacja skrzyżowania pomaga użytkownikom zrelaksować się i jechać bezpiecznie.

Nawigacja do kontaktów -kierowcy mogą skojarzyć swój telefon przez Bluetooth z radiem Parrot. Następnie mogą wybrać osobę z listy kontaktów, a aplikacja TomTom zaplanuje trasę, która zaprowadzi ich bezpośrednio do tej osoby.

Optimal View – funkcja Optimal View gwarantuje klarowniejszy widok i lepszą nawigację. Kierowcy najpierw wybierają preferowane kolory mapy. Następnie wybierają nawigację 2D lub 3D. W nocy ekran automatycznie ciemnieje, co pomaga kierowcom skupić się na drodze.

Symbole samochodów – kierowcy mogą zastąpić ikonę aplikacji TomTom wybraną ikoną pojazdu.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.