Select Page


Apreo Logistics: wybiera sprawdzonych partnerów


 

Dynamiczny rozwój rynku TSL powoduje, że rywalizacja rynkowa przenosi się na nowe obszary. Wybierając nowoczesne narzędzia pracy można zwiększyć efektywność działania firmy i logistycy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Potrzeba oszczędności kosztów, poprawy jakości działania, skrócenia czasu procesów logistycznych to determinanty dynamicznego rozwoju firmy. W zarządzaniu łańcuchem dostaw, które jest podstawą oferty handlowej Apreo Logistics S.A. liczy się każdy partner i skuteczność każdego narzędzia.

Apreo stawia na jakość oferty handlowej
Apreo Logistics S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma, wywodząca się z powstałej w 1990 roku firmy Euroad, lidera polskiej branży TSL. Przedsiębiorstwo świadczy najwyższej jakości usługi w zakresie logistyki magazynowej oraz wszystkich rodzajów transportu łącznie ze spedycją morską i lotniczą. Operator realizuje transporty zarówno całopojazdowe jak i częściowe, przewozy materiałów sypkich, ponadgabarytowych, chłodniczych oraz płynnych artykułów spożywczych. Uzupełnieniem oferty Apreo jest obsługa celna oraz bilety promowe. Samodzielność w  kontaktach z pośrednikami na rynku promowym to możliwość negocjowania lepszych warunków usług i korzystniejszych cen przepraw promowych dla klientów – tłumaczą spedytorzy z Apreo.

Potwierdzeniem możliwości każdej firmy, która oferuje swoim klientom  obsługę transportową jest zasięg geograficzny, w jakim firma się porusza. Apreo działa na wszystkich kierunkach europejskich,  a także w Turcji, krajach Bliskiego Wschodu i Wspólnoty Niepodległych Państw. W obsłudze transportowej kierunku tureckiego Apreo jest niewątpliwie wyjątkiem na rynku, bo niewiele firm w Polsce ma go w swojej ofercie.

Flota Apero to ponad 500 pojazów.

Mówimy Apreo, myślimy rozwój
W kwietniu br. Apreo Logistics otworzyło swój pierwszy oddział poza granicami Polski. Lokalizację została wybrana bardzo świadomie i są to Niemcy.
Zespół Apreo pracuje w Wuppertal. Obecnie biuro specjalizuje się w przewozach chłodniczych, ale już wkrótce dołączą do niego kolejni spedytorzy, w tym plandekowi, którzy operacyjnie będą wspierać polskie oddziały w obsłudze ładunków powrotnych od klientów bezpośrednich z obszaru Niemiec do Polski.

Kolejna inwestycja Apreo to otwarcie w maju magazynu w Błoniu. Dużym atutem Błonia jest nie tylko świetna lokalizacja, ale także jakość infrastruktury.

Aby budować trwałą pozycję na rynku logistycznym spółka musi wykorzystywać najnowocześniejsze technologie i rozwiązania. W celu zachowania najwyższej jakości świadczonych usług niezwykle ważny jest wybór odpowiednich partnerów codziennej współpracy. Kilka lat temu Apreo zaczęła współpracę z europejskim liderem wśród giełd transportowych. Wybór TimoCom nie był przypadkowy.

Dawno, dawno temu
Firma TimoCom istnieje od 1997r. i dostarcza swoim klientom wiodącą w Europie giełdę ofert transportowych TC Truck&Cargo®. Jest to wirtualny rynek sprzedaży dla przewoźników i spedytorów. Oferuje swoim klientom do 300 000 frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych każdego dnia. Po partnersku i mając na uwadze to co najistotniejsze, przedsiębiorstwo przez lata starannie umacniało swoją pozycję na europejskim rynku. Wysoka jakość, bezpieczeństwo, niezawodność, a także wciąż rosnąca ilość ofert i użytkowników sprawiły, że stała się liderem wśród giełd transportowych w Europie.
Apreo Logistics S.A. jest klientem TimoCom od 2007r. Z programu korzysta obecnie ponad 110 osób w 14 oddziałach. Są to zespoły kilku spółek Grupy, czyli Apreo Logistics, Apreo Fresh, Transmlecz i niemiecki oddział w Wuppertal. Aktywność pracowników spółki jest ceniona przez innych użytkowników giełdy. Tylko w I kwartale 2011 r. firma wprowadziła do bazy TimoCom blisko 7 000 ładunków i ponad 4 000 samochodów. To ogromy potencjał, który został udostępniony poprzez platformy TimoCom innym uczestnikom rynku transportowego. W 2010 roku Apreo wprowadziło ponad 25 000 frachtów i 10 000 wolnych przestrzeni ładunkowych.
Giełda transportowa TC Truck&Cargo® jest nieodzowna w codziennej pracy spedytorów firmy Apreo Logistics. To możliwość poszukiwania i oferowania informacji handlowych oraz kontakt z kontrahentami z całej Europy.
„Każdy spedytor wie, że wiedza to pieniądz i czas to pieniądz. W naszej pracy liczą się tylko narzędzia, które umożliwiają szybsze dotarcie do informacji. Szukamy i oferujemy w sieci tysiące kontaktów rocznie, a będzie ich coraz więcej, bo naszym celem jest ciągły rozwój – mówi Arkadiusz Glinka, prezes zarządu Apreo Logistics.

Kompleksowy serwis, pewność i bezpieczeństwo
Wysokiej jakości oferta TimoCom to dla pracowników Apreo Logistics jeden z kluczowych czynników, decydujących o współpracy. Zadowolenie przynosi serwis TC Assist – specjalna Infolinia o zasięgu europejskim, pod którą można szybko uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące całego rynku transportowego.

W perspektywie długiej współpracy oprócz komunikacji kluczowe jest jednak bezpieczeństwo. I tu z punktu widzenia Apero liczy się przede wszystkim zawartość pakietu TC Secure. TCSecure zapewnia szczegółową kontrolę każdego użytkownika przed włączeniem do systemu. Aby zmniejszyć do minimum ryzyko handlowe do giełdy mogą przystąpić tylko starannie sprawdzone firmy z co najmniej 6 miesięcznym stażem na rynku. „Odpowiedni dobór partnerów biznesowych w sieci jest trudniejszy niż podczas bezpośrednich kontaktów, dlatego tak istotna z punktu widzenie firmy mającej uczciwe intencje jest kontrola uczestników giełdy –mówi Arkadiusz Glinka.
Dodatkowo pracownicy Apreo Logistics zgodnie podkreślają, że jako jedyne przedsiębiorstwo, prowadzące giełdę przewozów i przestrzeni ładunkowych, TimoCom prowadzi własne biuro inkaso. Przy ewentualnych problemach z opieszałymi płatnikami tu można uzyskać pomoc działu prawnego. To znacząca wartość dodana, która wpływa na ocenę tej giełdy.

TimoCom to dla Apreo Logistics doświadczony partner w zakresie optymalizacji dyspozycji transportowych. Praktyczne wykorzystanie giełdy ofert transportowych TC  Truck&Cargo® pomaga im w usprawnieniu łańcucha dostaw, skraca czas i redukuje koszty organizacji transportu.

Dla TimoCom Apreo Logistics S.A. to firma godna zaufania, z którą współpraca przynosi wymierne korzyści nie tylko giełdzie ale także jej wszystkim pozostałym uczestnikom.

Więcej informacji na temat firm znajduje się na stronach www.timocom.pl oraz www.apreologistics.com


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.