Select Page


Avis Polska przystępuje do PZWLP


 

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów liczy już 17 członków. Od początku stycznia 2013 roku do PZWLP przystępuje firma Jupol-Car Sp. z o.o., czyli Avis Polska, należąca do liderów branży rent a car.

Jupol-Car Sp. z o.o. od ponad dwudziestu lat prowadzi działalność na polskim rynku jako wyłączny przedstawiciel i licencjobiorca światowej firmy Avis, specjalizującej się w wynajmie rent a car. Firma Avis powstała w 1946 roku w Stanach Zjednoczonych, a dziś ma ponad 4.000 biur w 170 krajach świata. Zgodnie z dewizą firmy – „We try harder” – Avis Polska systematycznie się rozwija. Rozpoczynając przed dwiema dekadami od 16 samochodów, 6 pracowników i 2 oddziałów w Warszawie, obecnie dysponuje około 1.500 samochodami, zatrudnia ponad 100 pracowników i ma ponad 35 biur wynajmu we wszystkich największych miastach w naszym kraju.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów liczy już 17 członków. Przystąpienie Avis Polska do PZWLP ma jednak wyjątkowe znaczenie: jest to pierwsza firma, której główna działalność biznesowa opiera się na wynajmie typu rent a car, a nie na wynajmie długoterminowym. Mam nadzieję, że jest to początek tworzenia szerokiej reprezentacji całej branży wynajmu, zarówno opartego na full service leasingu, jak i średnio- i krótkoterminowego. Cieszę się, że wspólnie z Avis Polska będziemy pracować na rzecz nowoczesnych flot samochodowych – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Wśród partnerów biznesowych Avis Polska są linie lotnicze i lotniska, biura podróży i hotele, banki i firmy oferujące karty kredytowe oraz izby gospodarcze i lokalni kontrahenci. Firma oferuje wynajem typu rent a car (krótkoterminowy) oraz średnioterminowy wynajem samochodów osobowych i dostawczych, także samochodów z kierowcą. Jej klientami są zarówno przedsiębiorcy wszelkich branż, jak i użytkownicy indywidualni. Avis Polska posiada certyfikat „Rzetelna Firma” oraz certyfikat CarbonNeutral®, który oznacza, że jest firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla i podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) to organizacja skupiająca 17 firm, specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku fleet management. Członkowie PZWLP tworzą czołówkę głównych graczy w branży – przypada na nie 75% rynku pojazdów obsługiwanych w ramach full service leasingu. Do PZWLP należą: ALD Automotive Polska Sp. z o.o., Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o., Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., Athlon Car Lease Polska Sp. z o.o., Avis Polska / Jupol-Car Sp. z o.o., Bankowy Fundusz Leasingowy SA, BRE Leasing Sp. z o.o., Business Lease Poland Sp. z o.o., Carefleet S.A., Corpo Flota Sp. z o.o., Express S.A., Fraikin Polska Sp. z o.o., LeasePlan Fleet Management Polska Sp. z o.o., Nivette Fleet Management Sp. z o.o., Raiffeisen-Leasing Polska S.A., VB Leasing Polska SA, Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o. PZWLP jest członkiem Związku Polskiego Leasingu.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.