Select Page


BelToll: Start komercyjnego funkcjonowania systemu za 10 dni


 

10 dni przed rozpoczęciem komercyjnego funkcjonowania Narodowego Systemu Poboru Opłat na terenie Republiki Białorusi liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 27 000.

Użytkownicy pojazdów samochodowych podlegający obowiązkowi wnoszenia opłat w systemie BelToll coraz częściej odwiedzają Punkty Dystrybucji i Obsługi Klienta zlokalizowane w centrach regionalnych,
na stacjach benzynowych oraz w pobliżu przejść granicznych. Do dnia dzisiejszego zostało wydanych 20 000 urządzeń pokładowych OBU. Przedstawiciele operatora systemu prognozują, że liczba ta może się podwoić wraz ze startem komercyjnego funkcjonowania systemu 1 sierpnia 2013 roku. Dlatego, przyszli użytkownicy proszeni są o zgłoszenie się do Miejsc Obsługi Klienta w celu finalizacji umowy oraz odbioru OBU, aby uniknąć długiego stania w kolejce.

„Jesteśmy zadowoleni z liczby rejestracji w systemie. Oznacza to, że pomimo bardzo szybkiego wdrażania systemu na terenie Republiki Białorusi, udało nam się zbudować wysoką świadomość wśród kierowców dotyczącą nowego systemu” – powiedział Victor Tanayevsky, Prezes Zarządu Rady Nadzorczej operatora systemu BelToll, Kapsch Telematic Services.

W celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi i usprawnienia procesu rejestracji zostało otwartych
14 Punktów Obsługi Klienta i 33 Punkty Dystrybucji, zlokalizowanych na stacjach benzynowych i przy przejściach granicznych. Godziny pracy wybranych Miejsc Obsługi Klienta zostały wydłużone i obecnie są one otwarte całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Ponadto rejestracji można dokonać za pośrednictwem operatorów kart flotowych: Belorusneft, Berlio, E100, Eurowag, ‘Belavtostrada’, którzy przejmą obowiązki związane z wprowadzeniem danych do systemu
i sporządzeniem umowy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla podmiotów posiadających duże floty pojazdów oraz dla użytkowników często korzystających z kart flotowych, zarówno na terenie Republiki Białorusi jak i za granicą.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.