Select Page


Bezpłatna pomoc kierowcom po wypadkach


 

Nierzadko uczestnictwo w wypadku drogowym skutkuje nabyciem tak zwanego zespołu stresu pourazowego. Dotyczy to również osób, które były świadkami wypadku lub w jego wyniku utraciły bliską osobę. Dlatego przy Uniwersytecie Warszawskim powstał program psychologicznej pomocy uczestnikom wypadków komunikacyjnych „Trakt” finansowany ze środków Unii Europejskiej – bezpłatny dla pacjentów.

Dotychczas w ramach „Traktu” skuteczną pomoc uzyskało ponad 100 osób, cierpiących na zespół stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu z zespołem realizującym ten projekt (tel. 509 127 858; email terapia@psych.uw.edu.pl). Wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku mogą liczyć na fachową i gruntowną pomoc w miłej atmosferze i na dodatek bezpłatnie. Zapewniona jest możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznej problemów posttraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem, nawracające wspomnienia, nadmierne poddenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi). W przypadku stwierdzenia zespołu stresu pourazowego, oferowana jest możliwość bezpłatnej terapii prowadzonej przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Jest to pierwsza w Polsce, zakrojona na tak szeroką skalę akcja pomocy psychologicznej dla ofiar wypadków drogowych wszystkich rodzajów pojazdów – od rowerów, poprzez motocykle, samochody osobowe, aż po ciężarówki. Program „Trakt” prowadzi Uniwersytet Warszawski. Szczegóły na stronie internetowej: www.wypadki-drogowe.pl , a wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: terapia@psych.uw.edu.pl lub bezpośrednio porozmawiać telefonując pod numer tel.: 509 127 858.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 10 lat temu.