Select Page


BOTM: dotyczy limitu podstawowego zezwoleń białoruskich


 

Pula zezwoleń Białoruś ogólne oraz Białoruś tranzyt płatne na granicy z limitu podstawowego przeznaczona zarówno dla przedsiębiorców indywidualnych jak i zrzeszonych w organizacjach, zostaje przekazana ZALICZKOWO do czasu ostatecznego naliczenia limitów podstawowych na rok 2013 – na podstawie zezwoleń zagranicznych 2012 zwróconych do 15 lutego 2013 r.

    LIMIT PODSTAWOWY ZEZWOLEŃ BIAŁORUŚ OGÓLNE

Wysokość limitu podstawowego wynosi 75% zezwoleń prawidłowo wykorzystanych i zwróconych, pobranych w ramach limitu podstawowego i dodatkowego z kontyngentu 2012.

Zezwolenia z limitu podstawowego będą wydawane w proporcji 25% naliczonego limitu na 2013 r. (proporcja ta dotyczy tylko tych przedsiębiorców, którzy posiadają powyżej 12 szt. zezwoleń w limicie podstawowym) według zezwoleń prawidłowo wykorzystanych i zwróconych, pobranych w ramach limitu podstawowego i dodatkowego („S”) z kontyngentu 2012.

Przedsiębiorcy posiadający w limicie podstawowym do 12 szt. (włącznie) zezwoleń mają możliwość poboru połowy posiadanego limitu.

    LIMIT PODSTAWOWY ZEZWOLEŃ BIAŁORUŚ TRANZYT PŁATNE NA GRANICY

Wysokość limitu podstawowego wynosi 65% zezwoleń prawidłowo wykorzystanych i zwróconych z kontyngentu 2012.

Zezwolenia z limitu podstawowego będą wydawane w proporcji 25% naliczonego limitu na 2013 r. (proporcja ta dotyczy tylko tych przedsiębiorców, którzy posiadają powyżej 12 szt. zezwoleń w limicie podstawowym) według zezwoleń prawidłowo wykorzystanych i zwróconych z kontyngentu 2012.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.