Select Page


Ciągle spada…


 

Rejestracje nowych pojazdów w listopadzie 2012 roku

 

Nowe samochody ciężarowe o DMC powyżej 3,5

W listopadzie zarejestrowano 1 611 nowych samochodów ciężarowych. Po dwóch miesiącach spadków rok do roku sytuacja w ostatnim miesiącu na rynku nowych samochodów ciężarowych poprawiła się. Odnotowano zdecydowany wzrost (+11%) w porównaniu do listopada ubiegłego roku jak i w odniesieniu do poprzedniego miesiąca (+7%). Wśród nich zarejestrowano 1 134 ciągniki, tj. więcej o 15% rok do roku i więcej o prawie 5% niż w październiku. Samochodów najcięższych powyżej 16 ton odnotowano 1 338, czyli więcej niż przed rokiem o 9% (+110) i nieznacznie więcej niż w miesiącu poprzedzającym (+3,6%; +47).

Więcej informacji: Volvo zwyżkuje

 

Nowe samochody dostawcze o DMC  do 3,5

W listopadzie zarejestrowano3 652 nowe samochody dostawczedo 3,5 tony, mniej o 13,7% (-579) niż w rok wcześniej i więcej niż w miesiącu poprzednim o 9,2% (+309).

Więcej informacji: Francuskie marki godne zakupu

 

Nowe samochody osobowe

Niewygórowany poziom rejestracji z listopada ubiegłego roku nie został osiągnięty. W ostatnim miesiącu sprzedano 23 239 nowych samochodów osobowych. Było to mniej o 6,7% (1 670 sztuk) licząc rok do roku i więcej niż w październiku zaledwie o 4,9%. Niewątpliwie w ogólnej atmosferze spowolnienia w polskiej gospodarce i kryzysu w europejskiej, przyczyniła się do tego m.in. zmiana przepisów dotycząca likwidacji przedpłaty podatku dochodowego za grudzień na podstawie wyliczeń listopadowych. W związku z tym ani klienci, którzy prowadzą jednoosobowe działalności ani większe firmy nie spieszyli do salonów.

Więcej informacji: Opel zyskuje przed zimą


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.