Select Page


Dachser: Nowe połączenie z Wielkiej Brytanii do Polski


 

Dachser UK wprowadził nowe, bezpośrednie połączenie do Polski. Nowa linia jest odpowiedzią na wzrost zamówień eksportowych na polski rynek z Wielkiej Brytanii, siódmego największego producenta na świecie.

Usługi logistyczne Dachser dla eksporterów brytyjskich opierają się na wykorzystaniu trzech magazynów w Wielkiej Brytanii i ponad 150 oddziałów w całej Europie. Nowością jest bezpośrednia linia do Strykowa w Polsce, skąd przesyłki są dostarczane na teren całego kraju. Uzupełnia ona istniejące do tej pory połączenia Dachser i optymalizuje czas tranzytu na polski rynek. Eksporterzy z Wielkiej Brytanii wysyłający do Polski mogą liczyć na wysoki poziom jakości, niezawodności oraz wykorzystanie najnowszych systemów IT.

“Pomimo nieznacznego wzmocnienia funta w stosunku do euro kilka miesięcy temu, brytyjscy eksporterzy nadal są bardzo konkurencyjni na europejskim rynku” – komentuje Nick Lowe, dyrektor zarządzający Dachser w Wielkiej Brytanii. „Oczywiście spadek popytu niemal w całej Europie sprawia, że handel jest trudny, ale nasi eksporterzy cały czas mają szansę na udział w rynku. Dachser zawsze stara się wspierać handel, świadcząc szybkie i niezawodne dostawy” – podkreśla Nick Lowe.
„Dachser, jak zawsze, szybko zareagował na potrzeby swoich klientów, uzupełniając swoją europejską sieć o nową linię” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Według danych GUS, w pierwszej połowie 2012 roku polski eksport odnotował 10-procentowy wzrost w stosunku do pierwszej połowy roku 2011, co na tle całej Europy jest świetnym wynikiem. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki usługom Dachser dla polskich eksporterów nasz handel zagraniczny nadal będzie w tak dobrej kondycji” – dodaje.
W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.