Select Page


Dachser: wzmacnia swoją pozycję w Czechach


 


Dachser zainwestuje 9,1 mln Euro w rozbudowę centrum logistycznego w Kladnie w okolicach Pragi. Firma wybuduje terminal cross-dockingowy oraz nowy biurowiec. Budynki będą gotowe do użytkowania w listopadzie 2012 r.

Nowy terminal powstanie obok już istniejącego centrum logistycznego. Rozbudowa zapewni dodatkowo około 3 600 mkw. powierzchni dla towarów przemysłowych i około 585 mkw. dla artykułów spożywczych. W sumie, z istniejącą już częścią, łączna powierzchnia logistyczna wyniesie 14 500 mkw. Jednocześnie obok powstanie przestronny, czterokondygnacyjny budynek biurowy dla pracowników i kadry zarządzającej Dachser Czechy. Całość inwestycji powstanie na działce o powierzchni 5,7 ha.

Dzięki nowej hali przeładunkowej przeznaczonej dla towarów przemysłowych oraz artykułów spożywczych, operator logistyczny znacznie poszerzy swoje możliwości. “Powierzchnia nie jest jednak jedynym czynnikiem decydującym o wartości naszej oferty. Obecnie inwestujemy przede wszystkim w ciągłe doskonalenie jakości naszych usług, co jest warunkiem dalszego rozwoju” – powiedział Petr Kozel, Prezes Dachser w Czechach.

Rozbudowa lokalizacji w Kladnie jest bardzo istotna dla infrastruktury Dachser w Europie środkowo-wschodniej. „Inwestorzy często traktują Czechy, południową Polskę, Słowację i Węgry jako całość – jeden obszar gospodarczy i logistyczny. Dlatego cieszymy się z kolejnej inwestycji w grupie wyszechradzkiej, która stanowi niezwykle ważny region dla sieci połączeń Dachser” – komentuje Grzegorz Lichocik, prezes Dachser Polska.

Lokalizacja Dachser w Czechach znajduje się w sercu europejskich rynków. „Dlatego jest tak ważna dla europejskiej sieci precyzyjnych i terminowych przewozów towarowych naszej firmy” – mówi Michael Schilling, Dyrektor Zarządzający European Network Management & Logistics Systems w Dachser. „Wraz z rozbudową oddziału w Kladnie budujemy trwały fundament pod dalszy rozwój jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju” – dodaje.

Dachser z dywizjami European Logistics, Food Logistics oraz Air & Sea Logistics ma obecnie w Czechach osiem oddziałów i zatrudnia w sumie 310 pracowników.

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.