Select Page


Dekada współpracy Grupy Goodyear Polska z Solaris Bus & Coach


 

10 lat strategicznego partnerstwa Goodyeara z czołowym europejskim producentem autobusów
Grupa Goodyear Polska oraz firma Solaris Bus & Coach świętują 10-lecie bogatej współpracy. Goodyear od 2003 roku dostarcza opony do pojazdów produkowanych przez Solaris, będąc tym samym jednym z głównych dostawców ogumienia. Znaczna część produkowanych w Bolechowie autobusów i autokarów wyjeżdża z zakładu na oponach oferowanych przez GGP. Obecnie GGP jest strategicznym partnerem firmy Solaris w zakresie dostaw ogumienia.

„Obecnie Grupa Goodyear Polska jest jednym z kluczowych dostawców opon do pojazdów produkowanych przez Solaris. Utrzymujemy stały i bezpośredni kontakt z działem zakupów, służymy doradztwem technicznym i marketingowym, współpracując również z działem konstrukcyjnym i handlowym oraz serwisem Solarisa. Jest to nie tylko współpraca handlowa, ale i techniczna, ponieważ prowadzimy również doradztwo i oferujemy pomoc w zakresie ogumienia dla użytkowników autobusów tej firmy w kraju i za granicą” – powiedział Jerzy Kipa, Menedżer ds. Oryginalnego Wyposażenia Grupy Goodyear Polska.

Na oponach marek Goodyear, Dunlop i Sava jeżdżą pojazdy komunikacji miejskiej m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, czy Szczecinie. Ogumienie GGP znajduje zastosowanie także w pojazdach Solarisa trafiających na eksport: na przykład w Berlinie i Belgradzie autobusy jeżdżą na oponach marki Dunlop, a w Dubaju – na oponach marki Goodyear.

Grupa Goodyear Polska dysponuje szeroką paletą opon całorocznych do autobusów miejskich takich jak opony na wszystkie osie Goodyear MCA, Dunlop SP372, Sava City U4 czy opony na oś napędową Goodyear MCD i Dunlop SP472. Najnowsze produkty Grupy Goodyear to opony zimowe do autobusów miejskich na wszystkie osie Goodyear WTS City i na oś napędową Goodyear WTD City, a także całoroczne opony do autokarów Goodyear Marathon Coach i zimowe Goodyear Ultra Grip Coach.

Opony GGP są wybierane przez producentów ze względu m.in. na bardzo wysokie parametry bezpieczeństwa. Operatorzy flot doceniają również oszczędności, jakie można osiągnąć dzięki zastosowaniu ww. ogumienia. Innowacyjne technologie zastosowane w tych oponach gwarantują wysoką efektywność paliwową, co pozwala na ograniczenie wydatków. Natomiast dzięki wyjątkowej trwałości ogumienia klienci mogą zaoszczędzić również na serwisie.  

Grupa Goodyear Polska dostarcza firmie Solaris nie tylko swoje produkty, ale również pomoc techniczną i konsultacje fachowców dotyczące ogumienia oraz nowych przepisów, związanych np. z etykietowaniem opon czy wdrożeniem systemów kontroli ciśnienia w oponach. Co roku GGP uczestniczy w specjalnym panelu konferencyjno-warsztatowym organizowanym dla klientów producenta autobusów – Solarispozium. Grupa Goodyear Polska ma tam specjalne stoisko, na którym prezentuje opony, prowadzi rozmowy z klientami i zapewnia profesjonalne doradztwo.

„Współpraca z firmą Solaris układa się wzorcowo. Przez minione 10 lat zdążyliśmy już bardzo dobrze się poznać, a zatem wiemy, jakie są nasze wzajemne oczekiwania. Solaris to solidne przedsiębiorstwo, dlatego głęboko wierzymy, że będziemy kontynuować wspólne działania co najmniej przez kilka kolejnych dekad” – powiedział Piotr Czyżyk, Dyrektor Dywizji Opon do Pojazdów Użytkowych dla Polski i Ukrainy Grupy Goodyear.

Solaris Bus & Coach to rodzinne przedsiębiorstwo utworzone w 1996 roku. Na początku działalności zatrudniało 36 osób. Dzisiaj Solaris jest czołowym w Europie producentem nowoczesnych pojazdów komunikacji miejskiej. W czterech fabrykach zlokalizowanych w Wielkopolsce zatrudnia ponad 2000 osób, a w przedstawicielstwach zagranicznych ponad 300 pracowników.
Firma jest liczącym się w Europie polskim producentem autobusów miejskich, międzymiastowych i specjalnych oraz trolejbusów i tramwajów. Od momentu uruchomienia produkcji fabrykę w Bolechowie pod Poznaniem opuściło już blisko 10 tys. pojazdów. Jeżdżą one po drogach 26 krajów. Solaris w krótkim czasie stał się przedsiębiorstwem wytyczającym trendy w swojej branży. W Polsce od wielu lat jest niepodważalnym liderem wśród dostawców autobusów miejskich. Z kolei w Niemczech jest trzecim i jednocześnie największym zagranicznym dostawcą autobusów miejskich.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.