Select Page


DHL Global Forwarding: Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2011


 


Kapituła VII edycji konkursu doceniła rozwiązania transportowe DGF dla branży automotive – składane pudło C3SB oraz podwójny transporter na samochód.

DHL Global Forwarding, światowy lider we frachcie lotniczym i morskim, niezmiennie wyznacza trendy na rynku TSL, wprowadzając nowe, udoskonalone rozwiązania. Firma zdobyła główną nagrodę w konkursie „Innowacyjny Produkt dla Logistyki 2011”, ex aequo z dwoma innymi przedsiębiorstwami. Zgłoszone przez firmę składane pudło transportowe C3SB i podwójny transporter na samochód zostały uznane za cenny „wynalazek” dla branży automotive, który nie tylko ułatwia załadunek pojazdów, ale również zwiększa efektywność wykorzystania przestrzeni ładownej.

Eksperci DHL oparli konstrukcję pudła transportowego C3SB na analogicznej zasadzie, na jakiej działają składane pudełka i pojemniki używane w gospodarstwach domowych, których boki po złożeniu do wewnątrz leżą na dnie. Ruchome boki i pokrywa pudła nazwanego “Customized Car Safety Box“ sprawdziły się już w praktyce, zapewniając elastyczność wymaganą w procesie załadunku pojazdów oraz ich bezpieczeństwo w czasie transportu. Dzięki składanym bokom puste pudła C3SB można przewozić jedno na drugim, a w taki sposób ułożone zajmują w transporcie tylko jedno miejsce.

„Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć innowacyjny produkt wyróżniający nas na tle konkurencji pod względem efektywności wykorzystania przestrzeni ładownej, a co za tym idzie oszczędności kosztów i większej wydajności oznaczającej niższy poziom emisji CO2 w porównaniu do tradycyjnych kontenerów. Dzięki „Customized Car Safety Box” możemy zagwarantować klientom szereg niedostępnych wcześniej korzyści” mówi Krzysztof Bielica, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Produktu Lotniczego, DHL Global Forwarding.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.