Select Page


DKV: Od października Ecotaxe we Francji-sprawdź stawki


 

Od dziś firmy transportowe, które zarejestrują się do francuskiego systemu Ecotaxe poprzez DKV, mogą liczyć na specjalne warunki współpracy. Prowizja za rozliczanie podatku przez cały okres umowy wyniesie 0 %. Przewoźnicy otrzymają też bardzo korzystną ofertę dzierżawy urządzeń pokładowych.

Formularze rejestracyjne dostępne są na stronie www.dkv-ecotaxe.com/rejestracja. Urządzenia DKV Box, służące do naliczania podatku, wysyłane są do klientów w ciągu kilku dni. Przy pomocy tego samego urządzenia DKV Box będzie można rozliczać opłaty Ecotaxe, a także myto TIS PL obowiązujące na autostradach.

Nowe wieści o Ecotaxe
Francja potwierdziła ostatecznie datę uruchomienia systemu Ecotaxe na dzień 1 października 2013 r. Przypomnijmy, że Ecotaxe to nowy podatek ekologiczny, który obejmie 15 tys. km dróg krajowych na terenie Francji.

Nowa sieć dróg płatnych została podzielona na ok. 4100 stref taryfowych, każda o długości 3-4 km. Wysokość opłat zależeć będzie od kategorii pojazdu (DMC, liczba osi), klasy emisji spalin oraz liczby kilometrów, przejechanych w sieci Ecotaxe, w zaokrągleniu do 100 metrów.

Znane są już dokładne stawki opłat na rok 2013. Bazowe stawki za 1 km wyniosą: 8 centów (pojazdy 2-osiowe do 12 t.), 10 centów (pojazdy 2 i 3-osiowe powyżej 12t.), oraz 14 centów (pojazdy 4 osiowe powyżej 24 t.).

W zależności od klasy Euro pojazdu przewoźnicy uzyskają upusty lub też obejmie ich dopłata do stawki bazowej. Na przykład auta o klasie Euro VI i pojazdy elektryczne zapłacą 15% mniej, podczas gdy samochody o klasie Euro II i Euro III będą zmuszone dopłacać odpowiednio: 15% i 10 % za każdy przejechany kilometr.

W kilku rejonach Francji wprowadzone zostaną stawki preferencyjne. W Akwitanii i Midi-Pirenejach opłaty Ecotaxe będą  niższe o 30%, a w Bretanii o 50 %. Francja planuje podniesienie opłat już w 2014 r., kiedy to stawka za 1 km wzrośnie średnio o 1,2 centa.  

Więcej informacji  na: www.dkv-ecotaxe.com/ecotaxe oraz www.dkv-ecotaxe/rejestracja.

Stawki Ecotaxe 2013 r.

Stawki za kilometr
1 kategoria: 8 centów za kilometr                        
2 kategoria: 10 centów za kilometr
3 kategoria: 14 centów za kilometr

Wysokość rabatów/narzutów
EURO VI i pojazdy z napędem elektrycznym: -15%
EURO V: -5%
EURO IV: 0%
EURO III: +10%
EURO II: +15%
EURO I i pozostałe: +20%


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.