Select Page


DKV: oferuje zwrot podatku VAT z Chorwacji


ZwrotVAT
 

DKV Euro Service rozszerza portfolio swoich usług, oferując zwrot podatku VAT z Chorwacji za paliwo i opłaty drogowe. Dla klientów,  którzy podróżują przez ten kraj w charakterze tranzytowym, oznacza to dodatkowe oszczędności. Każda faktura DKV jest automatycznie analizowana pod kątem
możliwości uzyskania zwrotu.

Stawka podatku VAT w Chorwacji, podobnie jak w Polsce, wynosi 23%. Faktura, która zostanie pozytywnie zweryfikowana, włączana jest do procesu odzyskiwania podatku od chorwackiego urzędu skarbowego. Odbywa się to po uprzedniej zgodzie klienta i dostarczeniu pełnomocnictwa. Jak tylko władze podatkowe dokonają zwrotu, klient otrzymuje refundowaną kwotę odliczoną w kolejnej fakturze DKV.

W Chorwacji odzyskiwanie VAT możliwe jest tylko w takiej procedurze – a więc po wypłacie kwoty przez urząd skarbowy. Od usługi odzyskania podatku pobierana jest niewielka prowizja. Co ciekawe, w DKV możemy również składać rachunki innych operatorów w celu przeprowadzenia procedury zwrotu.

Obecnie DKV świadczy usługi zwrotu VAT z 28 krajów europejskich. W przypadku paliwa oszczędności z tego tytułu stanowią 15-25% kosztów. W większości krajów  (nie dotyczy Chorwacji) mamy do wyboru dwie możliwości odzyskania podatku. Pierwszy to opisany powyżej tryb standardowy – a więc oczekiwanie na zwrot środków przez urząd podatkowy. Drugi to tzw. fakturowanie netto – w ramach programu DKV Net Invoicing – czyli płacenie od razu kwot pomniejszonych o podatek VAT. Ta druga metoda wybierana jest przez klientów najczęściej, ponieważ umożliwia obracanie środkami pieniężnymi, bez konieczności zamrażania ich w urzędach.

Przydatną usługą jest możliwość podglądu statusu zwrotu VAT online oraz bieżące raportowanie o kwotach i terminach odliczeń. Służy do tego narzędzie do kontroli statusu odzyskiwanego podatku – aplikacja działająca w ramach bezpłatnego, internetowego programu DKV eReporting.

Więcej informacji: www.dkv-euroservice.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.