Select Page


DocStop: staje się mobilny


 

DocStop, europejska inicjatywa zapewnienia opieki medycznej kierowcom pojazdów ciężarowych w czasie drogi, doświadczyła teraz dużego wsparcia – Knorr-Bremse, sponsor i partner DocStop, ufundował związkowi „DocStop für Europäer e.V.“ samochód osobowy. Dzięki temu honorowi  członkowie związku są w stanie jeszcze lepiej rozbudowywać europejską sieć, odwiedzać partnerów i promować tą ważną inicjatywę w wielu miejscach Europy. Przewodniczący zarządu Knorr Bremse AG, dr Raimund Klinkner oraz Julia Thiele -Schürhoff, przewodnicząca Corporate Social Resposnibility w Knorr Bremse, umożliwili przekazanie pojazdu, VW Golf-Variant, inicjatorowi i członkowi zarządu Rainerowi Bernickel.

Podczas przekazania Prezes Knorr-Bremse Klinkner podkreślał znaczenie DocStop: „ Kiedy angażujemy się w zdrowie kierowców, nie tylko wnosimy istotny wkład w polepszenie warunków ich pracy, ale także dbamy o zwiększone bezpieczeństwo na drodze. Dla nas, jako producenta systemów istotnych dla bezpieczeństwa, jest to ważny temat, stojący w centrum naszej działalności. Cieszymy się bardzo, że znowu możemy wesprzeć tą sensowną i użyteczną inicjatywę”.

Rainer Bernickel podziękował w imieniu DocStop firmie Knorr Bremse za wspaniałe zaangażowanie i wsparcie. Jednocześnie wskazał na dalszą ekspansję europejskiej sieci DocStop, która dzięki pomocy sponsorów z gospodarki i polityki ciągle postępuje naprzód. „Dziś zaliczamy już ponad 300 partnerów – lekarzy, stomatologów, jak i klinik – do sieci DocStop. Każdego miesiąca 250-300 kierowców z całej Europy korzysta z medycznego serwisu w czasie drogi”. Wkrótce wspólnie z regionalnymi partnerami  mają zostać utworzone oddziały DocStop w Polsce, Danii i Austrii. „Bez wsparcia sponsorów nie byłoby to możliwe”, wyjaśnia Bernickel.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.