Select Page


DocStop: teraz także w Polsce


 

DocStop, inicjatywa zapewnienia opieki medycznej kierowcom pojazdów ciężarowych w czasie drogi, powiększa się – krótko przez Świętami Bożego Narodzenia polski prawnik i inicjator polskiego związku DocStop Dariusz Kardas z Mikołowa i członkowie zarządu DocStop Rainer Bernickel i Martin Hottinger z Freiburga podpisali umowę założenia pierwszej europejskiej inicjatywy DocStop w Polsce. Zastępca przewodniczącego zarządu Rainer Bernickel przekazał przy tej okazji nowemu partnerowi kooperacyjnemu w Polsce dokument. W ciągu dwuletnich przygotowywań Dariusz Kardas i związek DocStop für Europäer e.V opracowali umowę według prawa europejskiego, która teraz po podpisaniu od razu wchodzi w życie.

Dariusz Kardas z założeniem DocStop w Polsce chciałby postawić skuteczną ideę inicjatora DocStop Rainera Bernickel jeszcze silniej na międzynarodowych nogach. Po raz pierwszy w Polce znajdą się siedziby DocStop, które według tych samych założeń jak w Niemczech zapewnią opiekę medyczną kierowców pojazdów ciężarowych podczas drogi. „To jest początek rozległej kooperacji z partnerami DocStop w Europie, polepszy to medyczną opiekę podczas drogi na transeuropejskich trasach na korzyść tej grupy zawodowej” wyjaśnia Rainer Bernickel przy podpisaniu umowy. „Na rok 2012 życzymy sobie, żeby znaleźć wielu partnerów, którzy wesprą inicjatywę DocStop w innych europejskich krajach.” DocStop znalazł już partnerów w Danii, Austrii i Szwajcarii, wkrótce rozpoczną oni inicjatywę w swoich krajach.

Związek „DocStop für Europäer e. V.” został powołany do życia w roku 2007, żeby wesprzeć krajowych i zagranicznych kierowców pojazdów ciężarowych profesjonalną i nieskomplikowaną opieką medyczną. Chodzi tu przede wszystkich o „drobne” dolegliwości, jak ból zębów, długotrwały ból głowy czy nagle występujące problemy z plecami. Z powodu nacisku na terminy często są one zaniedbywane albo źle leczone przez kierowców i mogą przez to doprowadzić nie tylko do narażenia własnego zdrowia, ale także do niebezpieczeństwa na drodze. DocStop oferuje tu wyjątkowy, bezpłatny serwis. Kierowcy pojazdów ciężarowych na transeuropejskich trasach cierpiący na zdrowotne dolegliwości, mogą zwrócić się codziennie 24 godziny na dobę do DocStop. Pod numerem zarządzanym przez ADAC Truck Service 01805 112 024 dzwoniący otrzymają w wybranym języku wiadomość o partnerze DocStop w ich okolicy.  Na stronie DocStop www.docstop-online.eu również dostępni są wszyscy partnerzy. Tam znajdują się także dalsze informacje dla kierowców, dla zainteresowanych lekarzy czy szpitali oraz opisy możliwości wsparcia.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.