Select Page


DSV: po raz kolejny w czołówce operatorów logistycznych


DSV_2007_Flag_0001.TIF
 

Grupa DSV już czwarty rok z rzędu zajęła szóste miejsce na liście największych operatorów logistycznych na świecie, zgodnie z zestawieniem opublikowanym przez Journal of Commerce.

Raport, dotyczący największych firm sektora TSL, pokazuje że dla większości z nich rok 2013 był czasem utrzymywania wyników. Poziom wzrostu światowego transportu plasował się przy tym na poziomie 2,5 proc., a za jeden z najbardziej znaczących trendów uznano systematyczne przesuwanie transportu z droższej drogi lotniczej do tańszej morskiej. W tych warunkach DSV zdołało utrzymać zarówno poziom przychodów, jak i marży, umacniając swoją wieloletnią pozycję w czołówce światowych operatorów logistycznych.

Nie będzie dla nas zaskoczeniem jeśli w niedługiej przyszłości przesuniemy się wyżej w rankingu największych operatorów. Koncentrujemy nasze siły na wzroście nie tylko organicznym, ale także poprzez dalsze przejęcia mniejszych firm i przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej profitowości. Wielkość ma znaczenie w tym biznesie, tym bardziej więc jesteśmy zadowoleni z naszego miejsca w czołówce – mówi Jens Bjørn Andersen, Prezes Grupy DSV.

Grupa DSV realizuje strategię utrzymywania wzrostu na poziomie przekraczającym wzrost rynkowy – cel ten udało się osiągnąć w większości obszarów działalności firmy. Wszystkie dywizje Grupy poprawiły swoje wyniki oraz zacieśniły wzajemną współpracę, w ramach programu „One DSV”. Rok 2013 zakończył się dla Grupy przychodami przekraczającymi 6,1 mld euro.

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura oraz oddziały w ponad 70 krajach, a dzięki rozbudowanej sieci partnerów, świadczy swoje usługi na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie około 22 tys. pracowników. Efektywne i kompleksowe rozwiązania pozwoliły DSV osiągnąć w 2013 r. przychód na poziomie 6 mld euro.

Więcej informacji na stronie: www.dsv.com/pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.