Select Page


E100: Rosja, konieczna kontrola dodatkowych zezwoleń


 

Aktualności E100:

 

Białoruś: nowe stawki akcyzowe dla benzyny i oleju napędowego.
Od 1 sierpnia 2012 roku w Białorusi ustalone są nowe stawki akcyzowe benzyny: 95 oktanowej i powyżej – 1 026 000 Br za 1 tonę, od 91 do 95 oktanowej – 1 286 690 Br, do 91 – 1 459 220 Br. Stawka akcyzowa oleju napędowego od 1 sierpnia wynosi 826 540 Br.
Źródło: e100.pl via BelTA
Rosja: konieczna kontrola nad podziałem dodatkowych zezwoleń
Władze obwodu kaliningradzkiego oraz Kaliningradzka Izba Handlowo- Przemysłowa (KTPP) powinny skontrolować podział zezwoleń dodatkowych, które zostały przyznane dla tego regionu na bieżący rok. Takiego zdania jest przewodniczący Komitetu ds. Transportu i Polityki Celnej KTPP Leonid Stepaniuk.
„Jeśli nie zostanie to zrobione – zezwolenia znów się rozpierzchną. Przede wszystkim należy wydać je tym, którzy wszystkie swoje zezwolenia już wykorzystali” – wyjaśnił Stiepaniuk.
Źródło: e100.pl via kaliningrad.ru
Białoruś: na przejściu granicznym Priwałka ograniczony będzie ruch ciężarówek
Ruch pojazdów ciężarowych na granicy białorusko-litewskiej na przejściu granicznym Priwałka („Rajgardas”) przy wyjeździe z Białorusi będzie ograniczony w dniach 6-7 i 13-14 sierpnia. W celu przekroczenia białorusko-litewskiej granicy, w tym również w przypadku jazdy w kierunku państw Unii Europejskiej, kierowcom radzi się korzystać z innych przejść granicznych.
Źródło: e100.pl via BelTA
Rosja: przewoźnicy uzyskali dodatkową ilość greckich zezwoleń
Rosjanom udało się uzyskać od strony greckiej dodatkowo 1000 zezwoleń na przewozy. Wydanie zezwoleń będzie odbywało się od 07.08.2012 roku. W pierwszej kolejności zezwolenia otrzymają przewoźnicy, którzy wyczerpali ich kwartalny przydział i tym, którzy wcale ich nie posiadają.
Źródło: e100.pl via ASMAP
Rosja: propozycja zmiany systemu podziału zezwoleń w Kaliningradzie
Kaliningradzka Izba Handlowo- Przemysłowa (KTPP) zwróciła się do gubernatora obwodu kaliningradzkiego Nikołaja Cukanowa z propozycją optymalizacji system przydziału dwustronnych/tranzytowych zezwoleń na przewozy międzynarodowe.
Autorzy apelacji proponują przede wszystkim: utworzyć w obwodzie kaliningradzkim komisję społeczną ds. nadzoru i podziału zezwoleń; domagania się włączenia do Komisji Ministerstwa Transportu w kwestii przydziału zezwoleń Komitetu KTPP ds. transportu i polityki celnej; przeprowadzenia przez Komisję ds. wyników półrocznych 2012 rewizji korzystania z polskich zezwoleń przez kaliningradzkie przedsiębiorstwa transportowe; nie wydawania polskich zezwoleń z puli dodatkowej przedsiębiorstwom, które nie wykorzystały jeszcze wszystkich swoich zezwoleń na 2012 rok i t.p.

Więcej informacji


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.