Select Page


E100: Wiadmości ze Wschodu


 

Mołdawia: podrożał olej napędowy
Średnio podwyżki cen paliw wyniosły w Mołdawii  0,8 leja, jednakże na różnych stacjach ceny są różne. Średnia cena litra oleju napędowego wynosi 16,3 leja. Operatorzy sieci stacji objaśniają wzrost cen paliwa nowym systemem akcyzowym wprowadzonym przez rząd oraz sytuacją panującą na rynkach światowych.

Białoruś-Litwa. Zmniejszona przepustowość przejścia granicznego Priwałka
Na przejściu granicznym Priwałka na granicy białorusko-litewskiej trwa remont , który spowalnia czas przejazdu ciężarówek. Zmniejszona jest liczba pasów wjazdowych i wyjazdowych. Ponadto maszyny i sprzęt budowlany utrudniają samochodom wyjazd z Białorusi.

Białoruś-Łotwa. Od 15 marca ciężarówki nie mogą przejechać przez punkt graniczny Grigorowszczina
Ruch ciężarówek przez przejście graniczne Grigorowszczina na granicy białorusko-łotewskiej będzie ograniczony od 15 marca do 15 października 2012 roku. Wstrzymanie ruchu związane jest z trwającymi tam pracami remontowymi.  Na Łotwę wjeżdżać można przez przejścia graniczne Urbany-Silene i rosyjskie przejście graniczne Buraczki-Tieriechowo.

Białoruś: Przez kraj przejechało 10 „radioaktywnych” ciężarówek
Na przejściu granicznym Kozłowicze na granicy białorusko-polskiej stwierdzono, że 10 ciężarówek przekracza dopuszczalny poziom promieniowania radioaktywnego. Ciężarówki jechały z Rosji do Polski. Dopuszczalny poziom napromieniowania wynosi 0,2 mikrosiwerta na godzinę, a tutaj wynosił 0,23 mikrosiwerta na h. Po kontroli Białorusini postanowili przepuścić samochody przez granicę w normalnym trybie.

Rosja: w pierwszych miesiącach 2012 roku ilość importowanych towarów wzrosła o 20%
Rosyjski Urząd Celny informuje, że w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2012 roku import towarów do Rosji z oddalonych państw zwiększył się o 20%. W lutym wzrosły przewozy towarów spożywczych – o 1,3%,  obuwia i wyrobów tekstylnych – o 8%, produktów przemysłu chemicznego – o 8,7%, a  materiałów do budowy samochodów – o 29,5%.

Rosja: w Iżewsku ograniczony zostanie ruch ciężarówek o masie powyżej 5 ton
Na terenie Iżewska ograniczany jest ruch ciężarowy o masie ponad 5 ton codziennie w godzinach  7:00 – 10:00 i 16:00 – 20:00. W najbliższym czasie ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe na traktach przy wjeździe do miasta i na lokalnych magistralach.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.