Select Page


e100: Wiadomości ze Wschodu


 

Kierowco, sprawdzaj ładunek
Białoruscy celnicy na przejściu granicznym Kozłowicze zatrzymali ciężarówkę jadącą z Niemiec do Rosji. Podczas szczegółowej kontroli pojazdu okazało się, że kierowca próbował przewieźć o 500 odtwarzaczy CD więcej, niż widniało w dokumentach przewozowych. Nadwyżka towaru o wartości 40 tysięcy euro została skonfiskowana. Kierowca wyjaśnił, że załadunek odbywał się w jego obecności, ale nie liczył on sztuk towaru, gdyż pudła były zafoliowane.

Rosja: Od 5 do 11 października w regionie moskiewskim ceny hurtowe oleju napędowego wzrosły o prawie 4 %

Ukraina: Zmiany w przepisach drogowych
Gabinet ministrów wprowadził kilka zmian do przepisów ruchu drogowego. Na przykład, teraz inspektor może przeprowadzać kontrolę stanu technicznego pojazdu z pomocą specjalnych przyrządów. Natomiast kierowca okazując dokumenty nie musi przekazywać ich w ręce inspektora drogówki.

Ukraina: uproszczona kontrola celna

Ministrowie przyjęli rozporządzenie, zgodnie z którym kontrolę weterynaryjną, sanitarną i epidemiologiczną na przejściach granicznych przeprowadzał będzie jeden celnik. Czas trwania procedur celnych skróci się o około 40%.

Rosja: zdążyć ze świadectwem o dopuszczeniu do przewozu
Rosyjskie służby celne zwracają się z prośbą do przewoźników towarów o wcześniejsze zaopatrzenie się w  świadectwa o dopuszczeniu do przewozu towarów pod plombami i pieczęciami celnymi. W razie braku takiego dokumentu urząd celny może podjąć decyzję o jednorazowym dopuszczeniu do przewozu bez wydania świadectwa. Jednak w takim przypadku konieczne będzie całkowite rozładowanie pojazdu do kontroli.

Więcej: www.e100.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.