Select Page


e100: Wiadomości ze Wschodu


 

Rosja: Gdzie paliwo jest najdroższe?
W regionie moskiewskim ceny paliwa nie są najwyższe – wynoszą  28,79 rubli za litr. 12 listopada maksymalną cenę oleju napędowego odnotowano w obwodzie samarskim — 33 ruble za litr.
Natomiast najniższe ceny obowiązują w Krasnojarskim Kraju  — 25,60 rubli za litr. Od stycznia przyszłego roku o 1,5 rubla na litrze wzrośnie akcyza na olej napędowy, co, niewątpliwie, wpłynie na ceny.

Ukraina: zatrzymano kaskaderów okradających ciężarówki w trakcie jazdy
W obwodzie połtawskim zatrzymana została grupa zawodowych złodziei – kaskaderów, którzy przez ostatnie trzy lata zajmowali się okradaniem ciężarówek.  Łupem trzech mężczyzn w wieku od 32 do 37 lat padło 30 ciężarówek na trasie H-08 Kijów-Dniepropietrowsk.

Co robi kierowca w trasie i gdzie trafiają pieniądze?
Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) podliczyła, że korki na granicy zajmują do 40% czasu całego kursu realizowanego przez kierowcę. Z danych uzyskanych z dzienników kierowców wynika, że średnia prędkość jazdy, bez uwzględniania postoju na granicy, licząc jedynie nocny odpoczynek, wynosi 30 km/h. 32% wydatków ponoszonych przez kierowcę w trasie są płatnościami nieoficjalnymi.

Białoruś: wywóz paliwa nie został powstrzymany
Koncern „Belneftechim” stwierdził, że środki mające na celu zahamowanie masowego wywozu paliwa samochodowego z kraju nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Sprzedaż paliwa na stacjach w rejonach przygranicznych wzrosła o 3-6 razy. Nawet po ostatniej podwyżce, cena oleju napędowego na Białorusi jest o 38% niższa, niż w Rosji w obwodzie moskiewskim, o 85% niższa, niż na Ukrainie i o 2,6 razy niższa, niż na Litwie, Łotwie i w Polsce.

Więcej: www.e100.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.