Select Page


e100: Wiadomości ze Wschodu


 


Rosja: ciężarówka staranowała most kolejowy
25 listopada w Petersburgu samochód ciężarowy staranował podporę mostu kolejowego. W wyniku zderzenia podpora została przesunięta o 0,5 m. W związku z wypadkiem został wstrzymany ruch na jednym z pasów. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, udało się go jednak zatrzymać jeszcze przed opuszczeniem granic miasta.

Rosja: będą przerwy w pracy urzędów celnych
Rosyjska Federalna Służba Celna informuje, że w związku z naprawą serwera w okresie od 7 grudnia (godz. 18:00 ) do 8 grudnia (godz. 02:00) 2011 roku możliwe są zakłócenia w pracy systemu informatycznego instytucji celnych. Również od godz. 9:00 5 grudnia do godz, 9:00 8 grudnia  zostanie wstrzymane przyjmowanie elektronicznych danych od przewoźników.

Białoruś–Bułgaria. Reklamacje białoruskich przewoźników
Białoruscy przewoźnicy przeciwni są niektórym formalnościom związanym z realizacją przewozów pomiędzy Bułgarią, a Białorusią. Sprzeciwiają się wymogowi bułgarskiej inspekcji drogowej dotyczącemu posiadania przy sobie oryginału i kopii licencji na międzynarodowe przewozy towarów. Białoruscy przewoźnicy chcieliby również uproszczenia procedury wydawania wiz w ambasadzie na pisemny wniosek przewoźników, bez osobistego stawiennictwa kierowców oraz możliwości posługiwania się bułgarskimi wizami wjazdowymi do przejazdu tranzytem przez Bułgarię.

Rosja: cena oleju napędowego równa cenie benzyny
Olej napędowy podrożał w ciągu zeszłego tygodnia średnio o 30 kopiejek i praktycznie dorównał cenie benzyny Ai-95. Litr ON kosztuje 29,23, Аi-95 – 29,35 rubli.

Kazachstan: zagrożony deficytem paliwa
Bezcłowe dostawy rosyjskiej ropy naftowej do Kazachstanu zostaną ograniczone w 2012 roku do 1 miliona ton. Z tego powodu w Kazachstanie w 2012 roku może wystąpić deficyt paliwa. Ministerstwo Gazu i Ropy Naftowej w Kazachstanie podało informację, że w 2011 roku limit na bezcłowe dostawy ropy naftowej z Rosji został praktycznie całkowicie wyczerpany: na koniec listopada z 7 milionów ton dostarczonych zostało już 6,8 milionów.

Rosja: które drogi są najbardziej niebezpieczne?
Centrum Społeczne pod nazwą „Za bezpieczeństwo rosyjskich dróg” wspólnie z kierowcami sporządziło listę najbardziej niebezpiecznych dróg. Znalazły się na niej drogi w Samarze, Permie, Ufie, Niżnim Nowgorodzie, Czelabińsku i Kazaniu. Najmniej wypadkowe okazały się drogi obwodu biełgorodskiego, tiumeńskiego, saratowskiego, nowosybirskiego, kemerowskiego i penzeńskiego oraz Krasnodarskiego i Chabarowskiego Kraju, a także Republiki Udmutrii.

Więcej: www.e100.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.