Select Page


e100: Wiadomości ze Wschodu


 

Rosja – Ukraina. Na granicy otwarty został odnowiony punkt celny Donieck
Na granicy rosyjsko-ukraińskiej 6 grudnia otwarto odnowiony punkt celny Donieck. Po stronie rosyjskiej zlokalizowany jest on na terenie Rejonu Kamieńskiego w obwodzie rostowskim za rosyjskim miastem Donieck. Przepustowość punktu wynosi 100 pojazdów ciężarowych na dobę (trzy razy więcej niż wcześniej). Ponadto 19 krotnie zwiększony został teren punktu, a zamiast dwóch pasów czynnych jest teraz sześć (po trzy w każdym kierunku).

Rosja: ustabilizowały się ceny oleju napędowego
Ceny detaliczne na moskiewskich stacjach paliw w okresie od 28 listopada do 5 grudnia nie ulegały zmianom, średnia cena wynosiła 29,23 rubla za litr oleju napędowego.

Rosja: Kierowca TIRa zatrzymał kierowcę, który potrącił kobietę
Na początku grudnia w Omsku samochód osobowy potrącił kobietę. Kierowca nie zatrzymując się pojechał dalej. Przejeżdżający obok rosyjski kierowca TIRa zatrzymał się i zadzwonił na policję. Następnie zostawił swoją ciężarówkę, zatrzymał przejeżdżający samochód i razem z jego kierowcą udał się w pogoń za zbiegiem. Gdy samochody zatrzymały się na światłach kierowca TIRa rozbił pięścią szybę w samochodzie uciekiniera, wyrwał klucz ze stacyjki i wyciągnął pijanego sprawcę wypadku z kabiny, a następnie przekazał go policji.

Rosja: Zatrzymano grupę przestępczą siejącą postrach wśród kierowców TIRów
Policja zatrzymała ośmiu bandytów, którym grozi 7 lat więzienia za kradzieże. Sprawcy działali najczęściej w następujący sposób: na podmoskiewskich autostradach wybranemu kierowcy sygnalizowali przebitą rzekomo oponę. Gdy kierowca zatrzymywał się, dotkliwie go bili i okradali. W niektórych przypadkach, żeby zatrzymać ciężarówkę zagradzali drogę i grozili kierowcom bronią. Podczas gdy jeden z bandytów przewoził kierowcę TIRa gdzieś z dala od miejsca przestępstwa, pozostali opróżniali ciężarówkę i przeładowywali towar.

Więcej: www.e100.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.