Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 


Rosja: produkcja paliwa jest nieopłacalna
Do takiego wniosku doszli specjaliści przyrządowej Gospodarczej Grupy Eksperckiej. Produkcja paliwa przynosi państwu kolosalne straty. Jak wynika z raportu ekspertów „tona surowej ropy naftowej kosztuje znacznie więcej, niż wszystkie produkty, które otrzymują z niej rosyjscy chemicy i naftowcy – a przestarzałe przedsiębiorstwa nie dążą do modernizacji przez to, że państwo im i tak pomaga finansowo”.

W związku z tym Ministerstwo Finansów zajmuje się opracowywaniem planów modernizacji zakładów petrochemicznych oraz przeglądem obecnego systemu podatkowego i ceł eksportowych.

Rosja: obniżyła poziom produkcji oleju napędowego
Produkcja oleju napędowego w Rosji w 2011 roku spadła o 0,8%, czyli prawie o 70 milionów ton w porównaniu z rokiem poprzednim. Tylko w grudniu zmniejszyła się o 8,1%.

Rosja: w grudniu 2011 roku cena oleju napędowego na północy Rosji wzrosła średnio o 3%.

Bułgaria: kierowcom ciężarówek za letnie opony grozi areszt
Premier Bułgarii zarządził zatrzymywanie na 24 godziny kierowców ciężarówek, którzy jeżdżą zimą na letnich oponach. Takie surowe środki zaradcze są odpowiedzią na niedawne zdarzenie na drodze Е-79 „Hemus”, w którym kierowcy czterech ciężarówek odmówili podporządkowania się policji i zostali pozbawieni możliwości prowadzenia pojazdów właśnie z powodu jazdy z letnimi oponami. Wszyscy kierowcy otrzymali mandaty oraz decyzją policji zostali pozbawieni prawa jazdy na 6 miesięcy.

Rosja: droga М5 Moskwa — Czelabińsk i М7 Moskwa – Władimir są bezpieczniejsze
Na drogach krajowych zaczął funkcjonować system obserwacji meteorologicznej składający się z  kilkudziesięciu kamer video, dzięki którym drogowcy mają teraz możliwość śledzenia na bieżąco warunków pogodowych i odśnieżania na czas dróg oraz posypywania ich solą i piaskiem.

W niedługim czasie dane z kamer będą dostępne również dla kierowców – obraz będzie zamieszczony w Internecie.

Więcej: www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.