Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Rosja: Promieniowanie radioaktywne 600 razy przekroczyło dopuszczalne dawki
Pracownicy uralskiej policji zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która przewoziła substancję radioaktywną  (cez-137) bez odpowiednich zezwoleń. Ponadto kierowca nie przeszedł niezbędnego przeszkolenia i nie posiadał uprawnień, a pojazd nie był przeznaczony do przewozu takiego ładunku. Promieniowanie radioaktywne o 600 razy przekraczało dopuszczalną wartość, stwarzając poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Rosja: dynamika cen ON w regionie moskiewskim
Ceny hurtowe oleju napędowego pomiędzy 28 grudnia a 10 stycznia ulegały znacznym zmianom: zimowe paliwo podrożało o 2%, ponieważ moskiewski zakład petrochemiczny ograniczył jego produkcję (a w innych zakładach jest ono stosunkowo drogie), a ON typu Euro staniał (-2%), ponieważ zakończył się niewielki kryzys związany z jego deficytem w stolicy (który rozpoczął się w końcówce 2011 roku). Ceny detaliczne na stacjach zlokalizowanych w regionie moskiewskim pomiędzy 1 a 10 stycznia nie ulegały zmianom.

Rosja: w Omsku letni olej napędowy będą przerabiać na zimowy
W omskim zakładzie petrochemicznym na skutek modernizacji przedsiębiorstwa prowadzona w nim będzie produkcja zimowego oleju napędowego z letniego. Dzięki nowej technologii zakład może zapewnić zapas ON w okresie sezonowego wzrostu zapotrzebowania na paliwo o 32 tysiące ton miesięcznie. Otrzymany w ten sposób olej napędowy będzie posiadał ulepszone właściwości eksploatacyjne – szczególnie obniży się jego temperatura zamarzania, a temperatura zablokowania zimnego filtra będzie wynosiła – 38 ºС.

Szwecja: kierowca TIRa dostał zniżkę na opłacenie mandatu
Na kierowcę TIRa z Norwegii wiosną została nałożona kara w wysokości 8000 norweskich koron (około 1320 dolarów) za niesprawne hamulce w ciężarówce. Jednakże w grudniu mężczyzna otrzymał pismo, z którego wynikało, że policja wzięła pod uwagę fakt, że kierowca jest Szwedem i obniżyła mandat „uwzględniając poziom jego dochodów”. Dodamy, że Norwegia i Szwecja są jednymi z najbogatszych państw świata. Jednakże poziom dobrobytu w Norwegii jest nieco wyższy, niż w Szwecji.

Więcej: www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.