Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Ukraina: Stare paliwo zostało uznane za zdatne do użytku jeszcze przez pół roku
Ukraińskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu przedłużyło obowiązywanie standardów produkcyjnych oleju napędowego odpowiadających wymogom Euro-2 i Euro-3 do 1 lipca 2012 roku.

Rosja: Paliwo w Jarosławliu goni standardy europejskie
Od stycznia 2012 roku paliwo produkowane w Jarosławlskim Zakładzie Petrochemicznym odpowiada standardom Euro-4 i Euro-5. Nie produkuje się już paliwa, które nie odpowiada tym normom ekologicznym. W bieżącym roku około 2,8 milionów ton nowego oleju napędowego odpowiadać będzie standardowi Euro-5.

Rosja:  z winy kierowcy na moście zapadł się asfalt
Na wspólnym samochodowo-kolejowym moście w Krasnojarsku 19 stycznia kierowca ciężarówki wyrwał metalową płytę, która uszkodziła jeden z elementów łączących przeprawy, w wyniku czego na moście częściowo zapadł się asfalt. Na miejscu zdarzenia dyżurują policjanci, trwają przygotowania do remontu.

Rosja: w obwodzie woroneskim bezrobotny ukradł ciężarówkę z alkoholem
Kierowca ciężarówki DAF pozostawił samochód obok sklepu i w czasie, gdy robił zakupy, za kierownicę wsiadł obcy mężczyzna (w kabinie pozostawione były klucze) i odjechał. Policjanci szybko zatrzymali samochód, którego porywaczem okazał się bezrobotny. Mężczyzna przyznał, że interesował go wyłącznie znajdujący się w samochodzie alkohol. Mężczyzna został postawiony przed sądem.

Więcej : www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.