Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Rosja: ceny oleju napędowego nie będą wzrastały
W ubiegły piątek, 20 stycznia, rząd podjął decyzję o „zamrożeniu” cen detalicznych paliwa. Do kiedy ceny będą utrzymywane na poziomie z grudnia 2011 roku na razie nie wiadomo. Ale po wyborach prezydenckich, które zaplanowane są na 4 marca, spodziewany jest poważny deficyt paliwa.  Kolejki na stacjach paliw będą rosły od kwietnia do lipca, a ceny będą w dalszym ciągu wzrastać.

Unia Celna wprowadziła obowiązkowe informowanie o wwozie towarów
W celu usprawnienia procedur celnych Komisja Unii Celnej Rosji, Kazachstanu i Białorusi wprowadziła obowiązkowe wstępne deklarowanie towarów wwożonych na teren Unii transportem samochodowym. Teraz przewoźnicy mają obowiązek przekazywania informacji na temat wwożonych towarów na dwie godziny przed ich faktycznym wprowadzeniem na teren państw należących do Unii Celnej. W ciągu tego czasu urząd celny ma obowiązek przeprowadzenia analizy otrzymanych danych  z zastosowaniem kryteriów analizy ryzyka.

Rosja: zwarcie przewodów spowodowało pożar w ciężarówce
W minioną sobotę, 21 stycznia, na 101 kilometrze drogi krajowej P242 Perm – Jekaterynburg w wyniku krótkiego zwarcia zapaliła się ciężarówka MAZ. Kierowca próbował sam bezskutecznie ugasić ogień. Z pomocą przyszli strażacy, którym udało się powstrzymać pożar i uratować towar o wartości miliona rubli (24 tysiące euro).

Rosja: ochłodzenie może być niebezpieczne
W związku z nagłym ochłodzeniem kierowcy muszą być szczególnie ostrożni. W Jarosławlu, Moskwie, Petersburgu, Pskowie i Briańsku temperatura wynosić będzie od -18 do -23 °C. Niskie temperatury powodują tworzenie się warstwy lodu na drodze, a także problemy w działaniu akumulatorów i świateł  – trzeba dokładnie kontrolować wszystkie systemy samochodu.

Więcej: www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.