Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Ukraina. Przejazd bez łańcuchów nie jest możliwy
W obwodzie czernigowskim kierowcy powinni zakładać antypoślizgowe łańcuchy na koła na podjazdach do przejść granicznych Nowe Jarłowicze (M-01/E95 w kierunku Kijowa), Sieńkowka (P-13 w kierunku Czernigowa), Griemiacz (P-12 w kierunku Czernigowa) i Nikołajewka (P-65 w kierunku Głuchowa).

Ukraina. Ceny paliwa – stabilne
Oczywistych przesłanek dla wzrostu, czy też spadku cen paliw na Ukrainie nie ma. Z jednej strony możliwe są podwyżki jako skutek zakazu importu irańskiej ropy naftowej do Europy. Z drugiej – wzrost cen nie jest możliwy ze względu na spowodowany mrozami spadek zapotrzebowania na paliwo (w styczniu prawie o 10% w porównaniu z grudniem).

Białoruś-Litwa. Na przejazd przez granicę czeka 400 ciężarówek
Na granicy białorusko-litewskiej, na przejściu granicznym Kamienny Ług w stronę Litwy utworzył się korek z 400 samochodów ciężarowych. Obecnie przez  ten punkt przejeżdża tranzytem transport towarowy zmierzający do Kaliningradu. Przejeżdżają tędy również tranzytem ciężarówki z Polski. Ponadto przez ostatnie dwa dni w obie strony przez Kamienny Ług przejechało koło tysiąca samochodów ciężarowych na dobę. Możliwe, że korki związane są z tym, że Litwa nie określiła się w kwestii wwozu paliwa na swoje terytorium.

Rosja. Skrócona lista towarów podwyższonego ryzyka (HVG)
Od 1 stycznia 2012 roku znacznie skrócona została lista towarów podwyższonego ryzyka celnego (HVG), do przewozu których wymagane jest złożenie dodatkowej gwarancji finansowej w wysokości 1,5 mln rubli (35 tysięcy euro). Wykaz tych ładunków zawierający m.in. zamrożony drób, cukier trzcinowy i z buraków, zawarty jest w rozdziale 4 Instrukcji dla posiadaczy karnetów TIR.

Rosja. Nadchodzą szczególnie niskie temperatury
W najbliższych dniach w europejskiej części kraju mają wystąpić bardzo niskie temperatury powietrza. W strefie silnych mrozów znajduje się centralna i południowa część kraju, Ural, część północno-zachodnia i Powołże. W nocy i nad ranem temperatura może spadać do -30, -35 stopni Celsjusza.

Więcej: www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.