Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Białoruś: na drodze M1 „Brześć-Mińsk-Moskwa” trzeba ograniczyć prędkość
Z powodu mrozów czasowo ograniczona została prędkość na trasie M1 „Brześć-Mińsk-Moskwa”. Maksymalna prędkość dla ciężarówek przekraczających 3,5 tony wynosi teraz 70 km/h. Poprzednią prędkość 100 km/h będzie można rozwijać dopiero, gdy temperatura powietrza będzie wyższa od -10°C.

Białoruś: może nie wystarczyć arktycznego oleju napędowego
Sprzedaż arktycznego oleju napędowego, który nie zamarza przy temperaturze -32˚С na białoruskich stacjach paliw zwiększyła się 20-30 krotnie. Popyt uwarunkowany jest silnymi mrozami. Teraz odbywa się intensywna produkcja tego rodzaju paliwa, ale utrudniona jest jego dostawa na stacje paliw.

Rosja: stabilna sytuacja na granicy rosyjsko-fińskiej
Rosyjscy celnicy dementują informacje dotyczące trudnej sytuacji na przejściach granicznych wyborgskiego urzędu celnego. Kolejki na wjeździe do Rosji w ciągu ostatnich kilku dni zmniejszyły się. Największą liczbę samochodów ciężarowych – 95 zarejestrowano na przejściu granicznym Brusniczne. Urzędy celne w ciągu doby dokonują odprawy celnej 1800 ciężarówek.

Kazachstan: kierowcy TIRów na granicy uzbecko-kazachskiej wygrzebują się ze śniegu
Po tygodniowym postoju rozpoczął się ruch. Drogi zostały oczyszczone, ciężarówki uwolnione z zasp, przejścia graniczne otwarte. Ale ze względu na ilość skoncentrowanych w jednym miejscu samochodów na granicy utknęło ich tysiące. Niektórzy kierowcy musieli zwrócić się o pomoc medyczną z powodu odmrożeń.

Rosja: obfite opady śniegu i mrozy sparaliżowały południową część kraju
W Rosji wystąpiły wyjątkowe mrozy, nawet jak na miesiąc luty. Temperatura jest o 10 stopni niższa od klimatycznej normy. W Wołgogradzie w nocy temperatura spada do minus 30 stopni. Śnieg, który nie przestaje padać już od kilku dni sparaliżował ruch na trasie do Samary. Z zamiecią i śniegiem nie radzą sobie nawet specjalistyczne pojazdy do odśnieżania dróg. Przed Noworosyjskiem unieruchomione zostały setki ciężarówek.

Rosja: pogoda ma się nieco poprawić
W europejskiej części Rosji w najbliższych dniach będzie zimno: w nocy – do minus 29 stopni. Od środy do końca tygodnia pogoda szczególnie się nie zmieni. W ciągu dnia wyniesie ona 11-16 stopni mrozu, nieco się zachmurzy, na południu spadnie śnieg, na północy miejscami będą nieduże opady śniegu.

Więcej: www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.