Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Białoruś: zniesiono ograniczenie sprzedaży oleju napędowego
W dniu dzisiejszym przestało obowiązywać rozporządzenie rządu N755, które ustanawiało limit na zakup oleju napędowego dla samochodów ciężarowych (200 litrów na pojazd). Jednakże ograniczenie na bezcłowy wywóz paliwa z Białorusi jeden raz na osiem dni nadal pozostaje w mocy.

Białoruś: przewozy towarów realizowane przez kraj utrudniają sytuację na drogach
Zarząd Dróg w Białorusi przyznaje, że stan dróg nie mających statusu magistrali jest bardzo zły. Drogi nie były remontowane już od ponad 20 lat, a drobne sezonowe remonty nie rozwiązują problemu zużycia nawierzchni. Stan dróg odbija się również na stanie dużych pojazdów ciężarowych.

Rosja: numery rejestracyjne pojazdów muszą być na swoim miejscu
Sąd Najwyższy w Rosji postanowił, że za jazdę z jednym numerem lub w przypadku, gdy drugi numer umieszczony jest w niewłaściwym miejscu kierowca będzie karany mandatem w wysokości 5 tysięcy rubli (120 euro).

Rosja: smoleńscy celnicy bardziej surowi
Do smoleńskiego urzędu celnego najczęściej trafiają towary z Niemiec, Polski, Włoch, Czech, Słowenii, Hiszpanii i Austrii. Przez rok ilość towarów przechodzących przez ten urząd wzrosła prawie trzykrotnie. Ilość deklaracji celnych złożonych przy pomocy Internetu wyniosła prawie 90%. Wzmożono również kontrole i wykryto dwa razy więcej przypadków przemytu oraz nieopłacenia należności celnych.

Rosja: paliwo wciąż tanieje
Średnie ceny paliw prawie na wszystkich stacjach w Rosji od początku roku są coraz niższe. Według stanu na 8 lutego ceny zimowego paliwa spadły o 4%. W ciągu zeszłego tygodnia olej napędowy staniał o 0,1%.

Źródło: www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.