Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Rosja: wszystkie stacje otwarte i tanieje paliwo
Ministerstwo Energetyki potwierdziło, że wszystkie stacje paliw w kraju działają stabilnie – na dzień 15 lutego nie odnotowano nieczynnych stacji. Obserwuje się również spadek cen detalicznych zimowego oleju napędowego – 27,93 ruble/litr (-4 kopiejki/litr w okresie od 9 do 15 lutego).

Rosja: przewoźnicy wykupują ciężarówki
Sprzedaż TIRów w Rosji wzrosła w 2011 roku o 64%, co  przerosło wszelkie oczekiwania. Według prognoz firm członkowskich Komitetu Transportu Handlowego sprzedaż ciężarówek wzrośnie również w 2012 roku.

Ukraina: urząd celny nie zatrzyma ciężarówki dłużej, niż to konieczne
Od 15 lutego urzędy celne Ukrainy zaczęły wprowadzać terminale informatyczne. Za pomocą takiego terminala przewoźnik sam będzie wpisywał dane dotyczące swojego towaru i otrzymywał odpowiedni talon, w którym podany będzie czas przyjęcia do odprawy celnej. Zapobiegnie to naruszaniu norm czasowych  dotyczących długości kontroli i wyeliminuje wpływ urzędnika na proces odprawy. W ciągu pół roku wszystkie 282 punkty odprawy celnej zostaną wyposażone w takie terminale.

Białoruś: nieudana próba przewozu przez obszar celny 3 ton metalu
Przez przejście graniczne Kamienny Ług kierowca ciężarówki IVECO wraz z odpadami czarnych metali próbował nielegalnie przewieźć z Rosji do Niemiec trzy tony kolorowych metali o wartości 21 tysięcy euro. Celnicy nabrali podejrzeń, że wśród 20 ton zadeklarowanych tanich stopów mogą być przewożone cenne metale. Podczas kontroli znaleziono i skonfiskowano woreczki z wyrobami wykonanymi ze stopu niklu.

Źródło: www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.