Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Ukraina: kierowcy powinni mieć przy sobie 5300 euro
Od początku lutego Konsulat Włoch żąda od ukraińskich kierowców przy składaniu dokumentów na 90 dniową (90+90) wizę zabezpieczenia finansowego w wysokości 5300 euro. Pieniądze te mają być przeznaczone na utrzymanie się na terenie Włoch (wyżywienie + noclegi). Jednak przewoźnicy nie chcą płacić dosyć dużych pieniędzy za kierowców, którzy podczas realizacji kursu przebywają na terenie Włoch najwyżej 10 dni. W dodatku większość tego czasu spędzają nie w hotelach, ani kawiarniach, tylko za kierownicą samochodu. Obecnie problem rozstrzygany jest na szczeblu konsulatów.

Ukraina: kierowca TIRa spędził 3 dni w rowie
18 lutego kierowca ciężarówki Renault Magnum usnął za kierownicą i na 111 km drogi M-07 Kijów-Kowel ciężarówka zjechała do rowu. Na szczęście samochód nie przewrócił się, ale kierowca sam nie mógł się z niego wydostać. Cały weekend przy ciężarówce dyżurowała policja drogowa, a w poniedziałek udało się wyciągnąć pojazd ze śniegu.

Rosja: ponowne opady śniegu w centralnej części kraju
W dniu dzisiejszym obwodzie moskiewskim występuje silne zachmurzenie oraz okresowe opady śniegu. Maksymalna temperatura powietrza wynosi -6…-1 stopnia Celsjusza, wiatr południowo-zachodni 5-10 m/sek. Policja radzi kierowcom ograniczanie prędkości i zachowanie odstępu między pojazdami, unikanie gwałtownych manewrów, hamowania, a także zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: www.e100.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.