Select Page


E100: Wiadomości ze Wschodu


 

Rosja: weszły w życie zmiany do Przepisów o przewozie towarów transportem samochodowym.
Od 13 marca 2012 roku dopuszczalny nacisk na oś, przy odległości pomiędzy osiami wynoszącej 1,30 – 1,35 m włącznie, zwiększony został z 7,0 dо 7,5 ton.

Kazachstan: sytuacja na drogach obwodu zachodnio-kazachskiego i aktiubińskiego.
Od 14 marca 2012r. od godz. 16:00 (czasu astańskiego) w związku z pogorszeniem warunków pogodowych (silny wiatr, śnieg, zamieć, brak widoczności) wprowadzono ograniczenie ruchu na drogach należących do obwodu kazachskiego i aktiubińskiego.

Białoruś: czasowe ograniczenia dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu
Od 20 marca do 20 kwietnia 2012 na drogach obowiązywało będzie ograniczenie dopuszczalnego nacisku na oś – w granicach od 6 do 9 ton na pojedynczą oś. Na głównych trasach ruchu tranzytowego i niektórych innych drogach ograniczenia nie zostaną wprowadzane.

Przejście graniczne na granicy łotewsko-białoruskiej zostanie zamknięte dla ciężarówek
W związku z przebudową, w okresie od 15 marca do 15 października, zostanie zamknięte dla transportu ciężarowego przejście Paternieki – Grigorowszczina na granicy łotewsko-białoruskiej. W tym okresie pojazdy ciężarowe, za wyjątkiem aut przewożących zwierzęta i towary pochodzenia zwierzęcego, będą mogły przekraczać granicę łotewsko-białoruską przez przejście graniczne Silene, które przestawione zostanie na całodobowy tryb pracy.

Ukraina: w sprzedaży hurtowej drożeje olej napędowy
Od 5 do 12 marca 2012 roku odnotowano wzrost cen hurtowych oleju napędowego. W ciągu tygodnia ON w hurcie podrożał o 0,22%.

Rosja: w obwodzie czelabińskim wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu na drogach krajowych
Od 15 kwietnia do 14 maja 2012 roku obowiązywało będzie czasowe ograniczenie ruchu dla samochodów jadących z ładunkiem i bez ładunku. Dotyczy to pojazdów korzystających z dróg obwodu czelabińskiego i kurhańskiego o znaczeniu federalnym i przekraczających czasowo nałożone ograniczenia dopuszczalnego obciążenia na oś.

Źródło: www.e100.eu


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.