Select Page


e100: wiadomości ze Wschodu


 

Rosja. Wszystkie drogi mogą być płatne
W Rosji wszystkie drogi mogą stać się płatne – poinformował pierwszy vice premier Igor Szuwałow. Proponuje on zniesienie dotychczasowego wymogu, zgodnie z którym, aby droga była płatna musi istnieć dla niej bezpłatna alternatywa przejazdu. Ministerstwo Transportu przyznaje, że rzeczywiście jest taki pomysł. Jednakże „Awtodor” (Związek na rzecz rozwoju transportu samochodowego i stanu dróg) wystąpił przeciwko wprowadzeniu zmian do obowiązującego prawa.   

Białoruś. 14 września nastąpił wzrost wszystkich rodzajów paliwa średnio o  3%.

Rosja: Zapowiedziano deficyt oleju napędowego
Nowe poprawki do regulaminu technicznego nt. paliwa, które wchodzą w życie 16 września 2011 roku, wprowadzą zakaz sprzedaży oleju napędowego o dużej zawartości siarki (z łączną zawartością siarki 0,2 procenta). Obecnie paliwo takie wykorzystywane jest w rolnictwie i na kolei. Według sprzedawców paliwa przejście na olej napędowy wyższej jakości doprowadzi do kolejnego wzrostu cen.

Rosja. Kaliningradzki urząd celny wprowadza system oddalonego wydania towarów
W najbliższym czasie na dwóch przygranicznych przejściach granicznych – bagrationowskim i sowieckim – planowane jest wdrożenie systemu oddalonego wydania towarów przewożonych transportem samochodowym. Odbiorca lub nadawca towaru będzie miał możliwość złożenia deklaracji na towary w wewnętrznym organie celnym znajdującym się na terenie Federacji rosyjskiej. W tym czasie towary będą znajdowały się tam, gdzie  rzeczywiście będą przechodziły kontrolę. Taka technologia pozwoli na zwiększenie efektywności planowania trasy dostawy towaru.

Ukraina. Nowy kodeks celny
Kodeks wejdzie w życie 1 stycznia 2012 roku. Całkowicie zmieni on pracę celników. Kodeks uwzględnia wymogi Konwencji Europejskiej i UE. Obecnie przy składaniu deklaracji składa się około dziesięciu dokumentów. Zgodnie z nowym kodeksem celnicy będą wymagali złożenia jedynie deklaracji, co uprości formalności celne zarówno dla celników, jak i przewoźników.

Więcej: www.e100.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.