Select Page


e100: Wiadomości ze Wschodu


 

Rosja: Dalsze podwyżki cen oleju napędowego
W minionym tygodniu olej napędowy podrożał o 20 kopiejek, a w obwodzie leningradzkim – o 16 kopiejek. Ogólnie w Rosji ceny ON w okresie od 12 do 18 września podrożały o 0,2%.

Rosja: Przez rok olej napędowy podrożał o jedną trzecią.
W sierpniu 2011 roku średnia cena litra oleju napędowego wzrosła o 29% (prawie o jedną trzecią) w porównaniu z sierpniem 2010 roku. Dla porównania- w okresie od sierpnia 2009 roku do końca sierpnia 2010 roku podwyżka wynosiła 5%.

Rosja. Liczba deklaracji celnych składanych przez internet wzrosła trzykrotnie.
Federalna Służba Celna poinformowała, że przez osiem miesięcy 2011 roku z możliwości elektronicznego składania deklaracji skorzystało 72% uczestników działalności gospodarczej, czyli prawie trzy razy więcej niż w zeszłym roku.

DAF wkracza do Rosji
Holenderski producent ciężarówek DAF poszukuje partnera do montażu ciężarówek w Rosji. Holendrzy mają w planach zbudowanie fabryki o mocy wytwórczej 5000-6000 samochodów rocznie. Nawiasem mówiąc, w Petersburgu Scania produkuje rocznie 8000 pojazdów.

Rosja: W Jarcewie (obwód smoleński) uruchomiono duży kompleks transportowo-logistyczny.
Nowy kompleks oferuje pomoc w zakresie sporządzania niezbędnej dokumentacji. Ponadto na jego terenie mieści się magazyn czasowego składowania o powierzchni 13,5 hektarów. Specjalistyczny sprzęt umożliwia przeprowadzenie kontroli dozymetrycznej i rentgenowskiej pojazdu. Nowy kompleks włączony jest do sieci przedsiębiorstw ściśle współpracujących ze służbami celnymi.

Białoruś. Kierowcom nie udało się dorobić.
26 września na przejściu granicznym „Urbany” podczas odprawy celnej samochodu IVECO płocka straż graniczna odkryła nielegalny schowek, w którym przewożono 6 tysięcy paczek papierosów produkcji białoruskiej. Ciężarówka została zatrzymana do rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Natomiast na przejściu Majskij homelska straż graniczna zatrzymała ciężarówkę MAN przewożącą 13 ton nieudokumentowanego złomu metali czarnych. Kierowcę i samochód przekazano do dyspozycji milicji.

Więcej: www.e100.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.